Özgürses Gazetesi

ALİAĞA BELEDİYESİ KASIM AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANDI

7 Kasım 2018
ALİAĞA BELEDİYESİ KASIM AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANDI

Aliağa Belediyesi kasım ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar olmak üzere toplam 28 madde yer aldı.

2 Ekim 2018 ve 5 Ekim 2018 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantıda ilk olarak başkanlıktan gelen önergeler meclis üyelerinin görüşüne sunuldu.

BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELER

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında; 1-2-4-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21 ve 23’üncü maddeler oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. 3 ve 22’nci madde oy birliği ile imar komisyonu ve plan-bütçe komisyonuna havale edildi. Belediye meclis üyeleri, ad belirleme komisyonunun devam etmemesi yönünde oy birliği ile karar aldı.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR

Başkanlıktan gelen önergelerin oylanmasının ardından komisyondan gelen raporların görüşülmesine geçildi. 1.komisyon raporunda yer alan; 10 Ağustos 2005 tarih ve 25902 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin” Madde 29 gereği; İlçemiz Yenişakran Mahallesi ile ilgili İçkili Yer Bölgesi çalışması yapılması hususunun oyçokluğu ile kabul edildiğine ilişkin İmar Komisyonu, Esnaf Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporları, tekrar görüşülmek üzere oy birliği ile komisyonlara gönderildi.

2.komisyon raporunda yer alan; 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, taşınma yoluyla eğitime erişim kapsamında olan ve belediye sınırları içindeki yerleşim yerlerinde bulunan öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi, eğitim hakkından yoksun kalmaması ve taşıma yoluyla eğitime erişimlerini sağlamak amacıyla 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 14. ve 75.maddeleri kapsamında Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilerin taşınmasına yönelik ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi ve bu amaçla kaynak aktarımında bulunulması hususunun oybirliği ile kabul edildiğine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun, komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi. 

3.ve 4.komisyon raporlarının komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verilirken 5. Komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi, oturuma katılmayan Zülküf Koçoğlu ile Arslan Erol Mete’nin mazeretlerinin kabul edilmesi ve bir sonraki meclisin 4 Aralık 2018 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.