M.ENDER ÖZER İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüttüğü esnada kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Mevlüt Ender Özer’in (59) ismi Aliağa’da yaşatılıyor. Aliağa’nın değerlerine sahip çıkan Aliağa Belediyesi, kuruluşundan vefat ettiği güne kadar Aliağa Ticaret Odası’nda görev yapan M.

Özgürses Gazetesi
08:32 -
M.ENDER ÖZER İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüttüğü esnada kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Mevlüt Ender Özer’in (59) ismi Aliağa’da yaşatılıyor.

Aliağa’nın değerlerine sahip çıkan Aliağa Belediyesi, kuruluşundan vefat ettiği güne kadar Aliağa Ticaret Odası’nda görev yapan M.Ender Özer’in ismini ölümsüzleştirdi. Aliağa Belediyesi, ilçenin ikinci ana arteri olan Atatürk Caddesi’nde yapımını tamamlayarak yayaların hizmetine sunduğu Aliağa’nın ilk üst geçitine ‘M. Ender Özer Gönül Bağı Köprüsü’ ismini verdi.

Uzun yıllar Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanlığı ve Yöneticiliği de yapan Özer, entelektüel kişiliği ve Aliağa’nın gelişimine ilişkin çalışmalarıyla Aliağa kamuoyunda saygı duyulan bir isimdi. Özer, 2015 yılında geçirdiği kalp yetmezliği sonucunda hayata gözlerini yumdu.

Çok yakın dostu olan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, M.Ender Özer için ‘Varlığı ile her zaman Aliağa’yı düşünen, bir araya geldiğimizde Aliağa’da neler yapabilirizi konuşan adam gibi adamdı’ ifadelerini kullanmıştı.

MEVLÜT ENDER ÖZER KİMDİR?

Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı M.Ender Özer, 27.01.1956, Isparta Doğumludur.

Eğitimleri:

-1962-1967’de Bakırköy Taş Okulu,

– 1967-1970’de Bakırköy Merkez Ortaokulu,

– 1970-1973’de Bakırköy Lisesi,

– 1973-1979’da D.G.S.A. (Devlet Güzel Sanatlar Akademisi) (Şimdiki adıyla Mimar Sinan Üniversitesi) Endüstri Tasarımı Yüksek Lisansı ile tamamladı.

– Gemi Söküm sektöründeki işleri nedeniyle 1980 yılında Aliağa’ya geldi. 1997-2005 Yılları arasında Aliağa Ticaret Odası Meclis üyeliği görevinde bulundu. 1999-2004 Yılları arasında Aliağa Belediye Meclisi üyeliği yaptı.

– M. Ender Özer, 2009 yılından itibaren Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Ticari ve Sınai faaliyetlerine 1992 Yılında kurduğu Mariner Ltd. firması ile devam etmiştir. M. Ender Özer, Hilal Özer ile evli ve 2 çocuğu vardır.