Kursta dokunan ilk Yağcıbedir Kız Bergama Halısı tezgâhtan indi 

Bergama Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan İŞKUR destekli halı kursunda; dokuması tamamlanan Yağcıbedir Kız Bergama halılarının tezgâhtan kesimi düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Kursa katılan bayanların ilmek ilmek dokuduğu kursun ilk Yağcıbedir Kız Bergama Halısı'nı tezgâhtan keserek indiren Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Kültürümüze değer katan bu çalışmada emeği geçen herkesi en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

Özgürses Gazetesi
04:04 -
Abone ol
Kursta dokunan ilk Yağcıbedir Kız Bergama Halısı tezgâhtan indi 

Bergama Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan İŞKUR destekli halı kursunda; dokuması tamamlanan Yağcıbedir Kız Bergama halılarının tezgâhtan kesimi düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kursa katılan bayanların ilmek ilmek dokuduğu kursun ilk Yağcıbedir Kız Bergama Halısı’nı tezgâhtan keserek indiren Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Kültürümüze değer katan bu çalışmada emeği geçen herkesi en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

BAŞKAN KOŞTU, “KADINLARIMIZA MESLEK ÖĞRETİP, KÜLTÜRÜMÜZE HİZMET EDİYORUZ”

Belediye olarak düzenledikleri böylesi sosyal projeleri çok önemsediklerine işaret eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bu projemizle geçmişten günümüze kültürümüzün önemli bir parçası olan Yağcıbedir Kız Bergama Halıları’nın hem geleneksel olarak dokunmasını sağlamış oluyoruz. Hem de bu halılarımızı ilmek ilmek dokuyup yaşatan kadınlarımızı meslek sahibi yapmış oluyoruz. Bugün dokuması tamamlanan ve tezgâhtan kesimini yaptığımız ilk halının bizim için önemi ve mutluluğu çok büyük” dedi.