TOGG Alınması İçin Karar Alındı

Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun hizmetleri ile Bergama'da değişim ve dönüşümün bir anlamda belgesi niteliğinde olan 2022 yılı faaliyet raporu oylandı. Bergama Belediyesi Meclisi'nde tarihi bir karar alındı. Türkiye otomobili, milli gu...

Özgürses Gazetesi
01:50 -
Abone ol
TOGG Alınması İçin Karar Alındı

Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun hizmetleri ile Bergama’da değişim ve dönüşümün bir anlamda belgesi niteliğinde olan 2022 yılı faaliyet raporu oylandı.

Bergama Belediyesi Meclisi’nde tarihi bir karar alındı. Türkiye otomobili, milli gururumuz elektrikli TOGG marka 1 adet aracın belediyede kullanılmak üzere alınması oy birliği ile kararlaştırıldı. Bergama Belediyesi’ne alınması kararlaştırılan TOGG için Başkan Hakan Koştu, milletimizin uzun yıllardır beklediği yerli marka otomobil yapılmasının gurur kaynağı olduğuna işaret etti. Yerli ve elektrikli otomobil TOGG’un Türkiye ve Bergama için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bergama Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hakan Koştu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı Başkan Hakan Koştu’nun 6 Şubat tarihinde meydana gelen Deprem felaketi için başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilemesi ile başladı. Başkan Koştu, “Acılarımız halen çok taze. Bu burukluk ile Ramazan Ayı’na girmiş bulunuyoruz. Böylesi acılarda bir araya gelen, birlik olan ender bir Milletiz. Devletimiz milletimiz ile el ele yaraları sarmaya devam etmektedir. Allah bir daha böylesi acıları bizlere göstermesin” dedi. Daha sonra meclis gündemine geçildi. 2022 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile Kabul edildi.

Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) yapılan toplantı Mart ayı toplantısına ait tutanakların okunması ve ibrası ile başladı. Daha sonra İhtisas Komisyonları ve Encümen üye seçimleri gerçekleştirildi. Kanun gereği gizli olarak yapılan oylama sonucunda Divan Katibi Asil Üyeliğine Ayşegül Altuğ, Mesut Cihan Öztürk, yedek üyeliğine Serkan S. Bölükoğlu, Sercan Akman seçildi. Encümen üyeliğine Memduh Çoban, Taner Tekin, Sercan Akman seçildi. İhtisas komisyonları için gerçekleştirilen seçimlerin ardından başkanlıktan ve komisyonlardan gelen evraklar görüşülerek karara bağlandı.

2022 YILI FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

2022 yılı faaliyet raporunun sunulduğu meclis oturumunda, Faaliyet Raporu üzerinde görüşmeler gerçekleştirildi. Ardından 2022 yılı faaliyet raporu oylandı. Rapor oy çokluğu ile kabul edildi. Dilek ve temennilerin ardından Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 3 Mayıs 2023 tarihinde yapılması oy birliği ile kabul edildi.

2023’DE 10 AYRI İHTİSAS KOMİSYONU GÖREV YAPACAK

İmar Komisyonu; Ayşegül Altuğ, Memduh Çoban, Ali Bor, İbrahim Turan, Mesut Cihan Öztürk

Plan Bütçe Komisyonu; Taner Tekin, Mahmut Sağlık, O. Selim Tok, Özkan Türkdoğan, Sercan Akman

Hukuk Komisyonu; Memduh Çoban, Yusuf Burcu, Hüseyin Coşkun, Ekrem Toprak, Sercan Akman

Sağlık ve Spor Komisyonu; İbrahim Yerlikaya, Yusuf Burcu, İbrahim Turan, Emre Yalçın, Halil Pehlivan

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu; Ayşegül Altuğ, Mehmet Sarıkaya, Reyhan Üçüncü, Büke Özdalkıran, Abidin Kumova

Çevre Şehircilik ve Sokak Hayvanları Komisyonu; Aşkın Uyar, Memduh Çoban, Emel Ürper, Reyhan Üçüncü, Mesut Cihan Öztürk

UNESCO ve Avrupa Birliği Komisyonu; Serkan S. Bölükoğlu, İbrahim Yerlikaya, Emel Ürper, Ali Kural, Cüneyt Umutlu

Engelsiz Bergama Komisyonu; Mahmut Sağlık, Mehmet Balcı, Özkan Türkdoğan, Hasan Yaşar, Cüneyt Umutlu

Deprem ve Afetler Komisyonu; Ayşegül Altuğ, Taner Tekin, Büke Özdalkıran, Emel Ürper, Halil Pehlivan

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu; İbrahim Yerlikaya, Yusuf Burcu, Ekrem Toprak, Ali Kural, Abidin Kumova