Milletin Ekibi’ne 3 CHP’li daha!

  Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın siyaset üstü bir anlayışla başlattığı ‘Milletin Ekibi’ projesine farklı kesimlerden destek gelmeye devam ediyor.   Daha önce partisinden istifa ederek, ‘Milletin Ekibi’ne katılan CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri Selma Orhan ve Murat Yaman’dan sonra,  CHP’nin Aliağa Eski Kadın Kolları Başkanı Nurcan Genç,  Eski Gençlik Kolları Başkanı Cihan Pazarcı ve Eski İlçe Başkan Yardımcısı Demet Akdoğanoğlu da ‘Milletin Ekibi’ne desteğini açıkladı.

Özgürses Gazetesi
11:30 -
Abone ol
Milletin Ekibi’ne 3 CHP’li daha!

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın siyaset üstü bir anlayışla başlattığı ‘Milletin Ekibi’ projesine farklı kesimlerden destek gelmeye devam ediyor.

 

Daha önce partisinden istifa ederek, ‘Milletin Ekibi’ne katılan CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri Selma Orhan ve Murat Yaman’dan sonra,  CHP’nin Aliağa Eski Kadın Kolları Başkanı Nurcan Genç,  Eski Gençlik Kolları Başkanı Cihan Pazarcı ve Eski İlçe Başkan Yardımcısı Demet Akdoğanoğlu da ‘Milletin Ekibi’ne desteğini açıkladı.

 

Aliağa CHP’nin eski yöneticileri,  Başkan Acar’ın toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren ‘Milletin Ekibi’ projesine katılma kararını, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile birlikte düzenledikleri basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

 

Başkan Serkan Acar,  Aliağa Belediyesi Şakran Hizmet Binası’nda basın mensuplarının karşısına geçen Milletin Ekibi’nin yeni üyelerinin yakalarına üzerinde ‘Milletin Ekibi’ yazan rozetlerini kameraların önünde taktı.

 

Millete hizmetin her şeyin üstünde olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar,  Nurcan Genç, Cihan Pazarcı ve Demet Akdoğanoğlu’nun  ‘Milletin Ekibi’ne katılarak,  tek hedefi milletine hizmet etmek olan ekibe güç kattığını söyledi.

 

Aliağa Belediye Başkanlığı’na seçildiği günden bugüne parti rozetini çıkararak her kesime adaletli bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Acar, parti siyasetini, gruplaşmaları bir kenara bırakarak 2019’a kadar millete hizmet etmek ve Aliağa’dan tüm Türkiye’ye örnek olacak bir yönetim anlayışını sergilemek adına çabaladığını ve bu yönde herkese çağrıda bulunduğunu bir kez daha yineledi.

 

Kendi personelini ve arkadaşlarını 2019’un Ocak ayına kadar Aliağa Belediyesi’nde siyaset yapmamaları konusunda sürekli uyardığını söyleyen Başkan Serkan Acar,  “Göreve geldiğim günden itibaren ne ben,  ne de ekibim particilik yapmadan hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

 

2019’UN OCAK AYINA KADAR SİYASET YOK

2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde siyaset yapmak isteyen herkesin özgür olduğunun altını çizen Başkan Acar, şöyle konuştu:  “2019 yılı Ocak ayında siyaset yapmak isteyen personelim alsın iznini raporunu, çıksın gönlünden geçen adaya partiye çalışsın. Bu çok daha erdemli, Asaletli ve demokratik bir davranış bir duruş olur. Bende niye benim personelim başka partiye başka adaya çalışıyor diye sorgulamam bile.”

 

EN BÜYÜK AİLE ALİAĞA

İki önemli kuralı olan Milletin Ekibi Projesi’nde birinci kuralın parti siyasetinin olmaması, ikinci kuralın da Aliağa’nın tümüyle bir aile olarak görülmesi olduğunu kaydeden Başkan Acar,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben ve ekip arkadaşlarım Milletin Ekibi Projesi ile seçim öncesi sloganımız olan ‘Biz Bir Ekibiz, Ekibimiz Milletimiz’ söylemini dolduran, tamamen millet odaklı, standart yapısal belediyeciliğin dışında bu şehirde yaşayan insanlarımızın gelenek, görenek ve değerlerine uygun bir yapılanma ile hizmet siyasetinin sosyal yönünü oluşturduk.”

 

PROJE ŞAKRAN’DAN BAŞLADI

Milletin Ekibi Projesi’ni ilk defa Şakran’da hayata geçirdiklerini açıklayan Başkan Acar,  şunları söyledi: “Bizler büyük bir aile olarak gördüğümüz Aliağa’nın yaşlısına, gencine, çocuklarına,  engelli insanlarımıza, yardıma muhtaç hastalarımıza, işsiz vatandaşlarımıza,  garip gurabaya ve fakir fukaraya gideceğiz.  Onların bir ekibi ve onların bir belediyesi olduğunu onlara hissettirip yanlarında olacağız, olmaya da Şakran’dan başladık”

 

“MİLLETİN EKİBİNE KATKI KOYUN, DESTEK VERİN” ÇAĞRISI

Milletin Ekibi projesine Aliağa’da farklı siyasi görüşlerden, etnik kimliklerden ve sosyal yapıdan olan insanların destek verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Acar,  “Hizmeti her şeyin üstünde gören arkadaşlarımız ve dostlarımız önce Allah’ın sonra milletin rızasını kazanabilmek için bizlerle beraber olup bizlere katkıda bulunuyorlar. İşte bugün de Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir önceki Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Nurcan Genç hanımefendi ve yine Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir önceki dönem Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcı Sayın Cihan Pazarcı  ile birlikte  İlçe Başkan yardımcısı Sayın Demet Akdoğanoğlu da  Milletin Ekibine katılarak bizlere güç vermişlerdir. Bu vesile ile Aliağa’daki Adalet ve Kalkınma Partili kardeşlerime, Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımıza, Milliyetçi Hareket Partili gönüldaşlarıma, tüm sivil toplum kuruluşlarına, devlet kurumlarının yetkililerine sesleniyorum. Gelin sizlerde milletimizin yarasına derman olmaya çalışan bu ekibe katkı koyun, destek verin” diye konuştu.

 

NURCAN GENÇ: HER ŞEY MİLLETİMİZ İÇİN

Milletin Ekibi Projesinin kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyen CHP Aliağa Eski Kadın Kolları Başkanı Nurcan Genç, “Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’ın vatandaşa hizmet etmek için oluşturduğu Milletin Ekibi projesine katkı koymak, destek vermek için buradayız. Bu projede bana da yer verdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Her şey milletimiz için” diyerek,  proje kapsamında üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğini söyledi.

 

DEMEK AKDOĞANOĞLU: KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Kendisini Milletin Ekibi projesinde görev almaya davet eden Başkan Serkan Acar’a teşekkür eden CHP Aliağa Eski İlçe Başkan Yardımcısı Demek Akdoğanoğlu da,  “Milletin Ekibi projesi insanın insani değerlerini güçlendiren bir projedir. Çığ gibi büyüyecek bu projenin temelinde yer aldığım için de kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi.

 

CİHAN PAZARCI: ALİAĞA ÖRNEK BİR KENT OLACAK

Milletin Ekibi projesinin çığ gibi büyüyeceğine inananlardan biri olduğunu ifade eden  Aliağa Eski Gençlik Kolları Başkanı Cihan Pazarcı da şunları söyledi: “Aliağa Belediye Başkanı Sayın Serkan Acar’ın Milletin Ekibi adlı projede bizlere de yer vermesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bu projenin amacı insan odaklı olduğundan dolayı ulaşılabilecek, gidilebilecek, Aliağa’nın en uzak yerinden en yakın yerine, en garibanına kadar uzanan bu yolda artık bizlerde varız. İnsanın, adaletin olduğu yerde hakkın, hakkaniyetin olduğuna inan insanlarız. Milletin Ekibi ile gördük ki; insanlar hastanelerde tedavi edilmeye başlanmış. Evine ekmek götüremeyenler evlerine ekmek götürebilmeye başlamış. Bu proje içerisinde yer alarak millete hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Projenin Aliağa’nın geneline yayılacağını hep birlikte göreceğiz. Aliağa’nın örnek bir kent olacağını hep beraber izleyeceğiz”