Reklam
Reklam

HOTAR’DAN HİDİV KASRINDA ÖNEMLİ BULUŞMA

7 Şubat 2017
HOTAR’DAN HİDİV KASRINDA ÖNEMLİ BULUŞMA
Reklam

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın başkanlığında Ar-Ge başkanlığınca düzenlenen ” Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Üzerine Yaklaşımlar “Çalıştayı, Hidiv Kasrında gerçekleştirildi. Çalıştaya hem siyasiler, hem Sivil Toplum Kuruluşu liderleri, yazarlar, araştırmacılar hem de alanında birçok yetkin isim katıldı. Çalıştayda yer alan katılıcımlar şu isimler; HAK-İş Genel başkanı Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Selim Köroğlu, SGK başkanı Selim Bağlı, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Ali Osman Öztürk, Devlet Denetleme Kurulu üyesi Talip Uzun, Zorlu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, AK Parti MKYK üyesi Edibe Sözen, A&G Araştırma Şirketi Yönetim kurulu başkanı Adil Gür, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Konsey Araştırma şirketi yönetim kurulu başkanı Nasuhi Güngör, Andy-ar Araştırma şirketi Yönetim Kurulu başkanı Faruk Acar, PODEM yönetim kurulu üyesi Can Paker, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Prof. Dr. Mehmet Emin Köktaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Alkan, Doç. Dr. Mehmet Şahin, Akademisyen Yavuz Atar, KADEM Genel Başkan Yardımcısı Betül Altınsoy Yanılmaz, Dr. Murat Yılmaz, Araştırmacı-yazar Süleyman Ülker, AK Parti Ankara Milletvekili Mahmut Sami Mallı.

 

Cumhurbaşkanlığı Sistemine ilişkin görüşlerin beyan edildiği çalıştayda Hotar “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bir rejim değişikliği değil; yeni Türkiye için milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek reform hareketidir. Türkiye’nin rejimi bellidir; Cumhuriyet’tir. Bizim amacımız yerli, milli ve güçlü bir hükümet sistemi oluşturmak ve daha istikrarlı daha demokratik bir Türkiye’dir. Bu nedenle biz evet diyoruz. AK Parti grubu ve MHP grubu TBMM’de önemli mücadeleler sonucunda anayasa değişiklik teklifimizin Meclisten geçmesini sağladılar. Bu kararlı duruşla referandum sürecinde de tüm halkımızla temas halinde olarak, sıkmadık el; dokunmadık yürek bırakmayacağız.” Dedi.

 

Uzun süren toplantı 2 oturumdan oluştu. Çalıştayın 2. Oturumunda Hotar şu sözleri kaydetti:

 

“Türkiye’ye özgü olan bu model ile 15 Temmuz’a benzer ihanetlerin önüne geçilecek, demokrasimiz ve millet iradesi daha da güçlü hale gelecek. Biz bu coğrafya da dimdik durabilmek adına, mazlum halklara sahip çıkabilmek adına bu sistemi halkımıza doğru şekilde anlatmalıyız. Bu amaçla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her şey güçlü ve yeni Türkiye için.”

 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkenin bekası için kaçınılmaz olduğunu belirten Hotar ”  Partiler üstü bir duruşla milletimiz için buradayız. Günümüze kadar bir vesayet sistemi almış başını gidiyordu biz buna dur diyoruz.  Şu anda Cumhurbaşkanlığı sistemine en çok itiraz edenler bu vesayetçilerin kendileri ve uzantıları. Görüyoruz ki hem içeride, hem dışarıda bunlar itiraz ediyorlar, istemiyorlar. Çünkü bunların şahsi menfaatleri ve belli grupların menfaatlerinin sona ereceğini düşünüyorlar. Bu gruplar hep istikrarsızlıktan kazandılar. Dolayısıyla bu istikrarsızlık durumu sona erdiğinde yönetim sistemimiz çok daha etkin olacak.” dedi.

 

Çalıştay katılımcılarının da görüşlerini bildirmeleri üzerine varılan ortak nokta; Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halka doğru şekilde anlatılması ve milletin en doğru kararı vereceği yönünde oldu. Hotar bu görüşler doğrultusunda “Elbette milletimize güvenimiz tam, yapılan araştırmalar da gösteriyor ki çoğunluk evet diyor. Ancak sadece anketlere dayanarak planlarımızı yapamayız, biz milletimiz için en doğru olan yolda çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz. AK Parti olarak seçimlere her zaman hazırız. Referandum sürecinde de gerekli hazırlıkları yapacak; sloganlarımızla, medya çalışmalarımızla, yenilikçi araştırma yöntemlerimizle milletimize Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini sunacağız İnşallah ” dedi. Ardından Hotar, programlarına İstanbul’da devam etti.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.