Reklam
Reklam

‘AŞIKLAR YOLU’NUN ADI “HAKKI ÜLKÜ YOLU” MU OLUYOR?

6 Aralık 2017
‘AŞIKLAR YOLU’NUN ADI “HAKKI ÜLKÜ YOLU” MU OLUYOR?
Reklam

Aliağa Belediyesi Aralık ayı olağan meclisi ilk oturumu Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan oturumda eski başkan Hakkı Ülkü’nün adının Aşıklar Yolu’na verilmesi talebi oy birliği ile Ad Belirleme Komisyonu’na havale edildi.

Aliağa Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşen oturumun gündeminde Başkanlıktan Gelen Önergeler, Komisyondan Gelen Raporlar ve Gündem Dışı Önergeler yer aldı. Meclis üyelerinin görüşüne sunulan 16 madde tek tek oylandı. Aralık ayı meclisi birinci oturumunda tüm maddeler oy birliği ile karara bağlandı.

BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELER..

7 Kasım 2017 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan Aralık ayı olağan meclisi ilk oturumu başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesiyle devam etti. Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında 1-2-3-4-5-6 ve 8.maddeler İmar Komisyonuna 7.madde ise İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR..

Başkanlıktan gelen önergelerin oylanmasının ardından komisyondan gelen raporların görüşülmesine geçildi. Komisyondan gelen raporlar kapsamında yer alan; 1-2-3-4-5-7 ve 8.maddelerin komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi. 6.madde ise oy birliği ile gündemde bırakıldı.

Merhum Yüzbaşı Suat Avcı isminin ilçede yaşatılması amacıyla Atatürk Mahallesi, Ayhan Bayrak Sokak No:6 adresindeki parka isminin verilmesinin uygun bulunduğuna ilişkin Ad Belirleme Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Atatürk Mahallesinde mevcut ve tapunun 19K 4a pafta, 4963 parsel numarasında kayıtlı ve cami alanı olarak planlı arsaya yapılaşma şartlarına uygun olarak cami yapılması için parselin kamulaştırılması ve inşa edilmesine yönelik Belediye Başkanlığına 1.532.386,67 TL bedel borçlanma yetkisi verilmesinin oyçokluğu ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu tekrar görülmek üzere gündemde bırakıldı.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI HAKKI ÜLKÜ AD BELİRLEME KOMİSYONU’NA HAVALE EDİLDİ

Başkanlıktan Gelen Önergeler ve Komisyondan Gelen Raporların görüşülmesinin ardından Gündem Dışı Önergeler oylandı. Gündem dışı önerge olarak meclis üyelerinin görüşüne sunulan; 1989-2002 yıllarında Aliağa Belediye Başkanlığı görevini yapmış Hakkı Ülkü isminin Aşıklar yoluna verilmesi talebi oy birliği ile Ad Belirleme Komisyonu’na havale edildi.

30 Eylül 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan 1 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren ‘Planlı Alanlara İmar Yönetmeliği’nde meclis ve vatandaş beklentilerine hızlı ve doğru cevap verebilmek, hesaplamaların ve proje tasarımlarını herkes için anlaşır hale getirmek, sonuç olarak yorum farklarını önlemek adına Aliağa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü çalışmalarının meclis gündemine alınması hususu oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

 

2017 YILININ SON OTURUMU CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Aralık ayı olağan meclisinin ilk oturumu toplantıya katılmayan meclis üyelerinin mazeretlerinin kabul edilmesi ve ikinci oturumun 8 Aralık Cuma günü saat 18.30’da yapılmasına karar verilmesiyle son buldu..

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.