Hayırsever İş İnsanından Aliağa’ya Aile Sağlığı Merkezi

Aliağalı iş insanı  Salih Yiyitalp tarafından Aliağa Yeni Mahalle’de yapılması planlanan 'Sema –Tevfik Yiyitalp  Aile Sağlığı Merkezi'  için temel kazı çalışmaları başladı. Mart ayında hayırsever Aliağalı iş insanı Salih ...

Özgürses Gazetesi
12:54 -
Abone ol
Hayırsever İş İnsanından Aliağa’ya Aile Sağlığı Merkezi

Aliağalı iş insanı  Salih Yiyitalp tarafından Aliağa Yeni Mahalle’de yapılması planlanan ‘Sema –Tevfik Yiyitalp  Aile Sağlığı Merkezi’  için temel kazı çalışmaları başladı.

Mart ayında hayırsever Aliağalı iş insanı Salih Yiyitalp tarafından, Aliağa Yeni Mahalle’de yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için İzmir Valiliği’nde protokol düzenlenmişti. Düzenlenen  imza törenine Vali Yavuz Selim Köşger, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun ve Salih Yiyitalp katılmıştı. Mülkiyeti hazineye ait Sağlık Bakanlığına tahsisli, 2.554 metre kare yüzölçümüne sahip taşınmaz üzerine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için çalışmalar başladı.

Yeni Mahalle  611 sokak’ta inşa edilecek  Aile Sağlığı Merkezi’nde 430 metrekare kapalı alanda 9 aile hekimi sağlık hizmeti verecek.  Aile Sağlığı Merkezi içerisinde  9 Adet muayene  odası, 2 adet gebe izlem ve üreme sağlığı odası, 2 adet acil tıbbi müdahale odası, 2 adet Bebek çocuk izlem ve aşılama odası, 1 Adet Emzirme odası, 1 adet dinleme odası ve mutfak, 2 adet engelli wc, 2 adet normal wc, 1 adet pano server odası ve 100 metre kare bekleme alanı bulunuyor.