AVCI RAMADAN DA SONA DOĞRU

6 Kasım 2014
AVCI RAMADAN DA SONA DOĞRU
 Aliağa’da faaliyet gösteren Aliağa Amatör Balıkçılar ve Su Sporları Derneği (ALDER) üyeleri tarafından uzun yıllardır kullanılan, ancak son yıllarda bakımsızlıktan dolayı ihtiyaca cevap vermeyen ‘Avcı Ramadan Balıkçı Barınağı’ Aliağa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen dev proje kapsamında yeniden hayat buluyor. Aliağa Belediyesi tarafından Avcı Ramadan bölgesinde yeniden inşa edilen ‘balıkçı barınağı’ yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Modern bir balıkçı barınağına kavuşacak olan Aliağalı balıkçılar yapılan çalışmalardan ötürü duydukları memnuniyeti belirterek,  Aliağa Belediye Başkanına teşekkür ediyor. Öte yandan yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mete Güzelocak, projenin  sadece balıkçı barınağı ile sınırlı olmadığını, barınağın tamamlanmasının ardından barınak çevresinde bulunan 72 bin metrekare yeşil alan üzerinde rekreasyon alanları oluşturulacağını ve bölgenin bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.
ALİAĞA BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ METE GÜZELOCAK,” AVCI RAMADAN ALİAĞA’NIN EN YEŞİL ALANI VE EN BÜYÜK CAZİBE ALANI OLACAK”     
Aliağalı balıkçıların geçmişten bugüne Avcı Ramadan Balıkçı Barınağı’nda çok ilkel şartlarda barındıklarına dikkat çeken Mete Güzelocak, şunları söyledi: “ALDER derneği başkanı ile yaptığımız tespitlerde kirlilik ve diğer negatif durumlar mevcuttu. Burada yaptığımız incelemelerde burasının tekrardan ıslah edilmesi gerektiği görüşüne vardık. Bunun için ilk olarak suyu tahliye ettik, tahliye esnasında buradaki balıkları tekrardan deniz suyuna kavuşturduk. Bu konuda da hassasiyetimiz oldu. Şuan burada yaptığız iki kademeli bir çalışma. İlk olarak kromdan betonumuzu yapıyoruz. Kromdan betonumuzu yaparken arka tarafı besleyerek buradaki kayıkların belirli bir nizamda olmasını, ışıklandırmanın sağlanması gibi birçok detay düşünülerek hazırlanan bir proje.  Projenin yüzde 40’ı tamamlanmış durumda. Burada Aliağa’nın cazibe merkezlerinden birini oluşturmaya çalışıyoruz. Aliağa’nın şuan ki en yeşil alanı 38 bin metrekare ile zeytinli park bölgesiydi. Avcı Ramadan bölgesi ise tamamı ile 72 bin metre kare olacak. Burası aydınlatması, balıkçı barınağı ve yeşil alanı ile Aliağa’nın en yeşil alanı ve en büyük cazibe merkezi olacak.”
ALİAĞA AMATÖR BALIKÇILAR VE SU SPORLARI DERNEĞİ (ALDER) BAŞKANI VEYSEL SAVRAN,” SEÇİMLERDEN SONRA YAKIN ZAMANDA DÜZENLEMELERİN HAYATA GEÇİRİLMESİ BİZİ MEMNUN ETTİ.”                                                                                       Aliağa Belediyesi’nin Avcı Ramadan’da yaptığı çalışmalardan ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a Aliağalı balıkçılar adına teşekkür eden Aliağa Amatör Balıkçılar ve Su Sporları Derneği (ALDER) Başkanı Veysel Savran da,” Bizi buradaki düzensizlikten ve pislikten kurtaran başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere Aliağa Belediyesi yönetimine derneğim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yıllardır özlemini çektiğimiz bir durumdu. Seçimlerden önce burada düzenleme yapılacağına dair sözler almıştık, seçimlerden sonra da yakın zaman içerisinde bu düzenlemelerin hayata geçirilmesi dernek yönetimimizi memnun etti. Derneğimizdeki üye sayımız 200, toplamda da 110 tane teknemiz mevcut. Daha önce yerimizin bozuk olmasından dolayı diğer üyelerimiz tekne alma konusunda çekinceler yaşıyordu” diyerek, Avcı Ramadan’da yapımı devam eden barınak projesinin hayata geçmesinin ardından ilk etapta yaklaşık 140 teknenin Avcı Ramadan’da barınma imkanı bulabileceğini söyledi.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.