600 bin kişiye iftar yemeği dağıtılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ihtiyaç sahibi yurttaşlar için iftar yemeği dağıtımına başladı. Biz İzmir Dayanışma Noktaları, parklar, üniversite çevreleri ve metro istasyonlarında da iftar yemeği uygulaması veriliyor. Ramazan...

Özgürses Gazetesi
04:33 -
Abone ol
600 bin kişiye iftar yemeği dağıtılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ihtiyaç sahibi yurttaşlar için iftar yemeği dağıtımına başladı. Biz İzmir Dayanışma Noktaları, parklar, üniversite çevreleri ve metro istasyonlarında da iftar yemeği uygulaması veriliyor. Ramazan Bayramı’nda 70 bin yurttaşa nakdi destek de sağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ihtiyaç sahibi yurttaşlara iftar saatlerinde kapı kapı dolaşarak sıcak yemek dağıtımına başladı. Biz İzmir Dayanışma Noktaları, parklar, üniversite çevreleri ve metro istasyonlarında da iftar yemeği hizmeti devreye alındı. İzmirliler de Halkın Bakkalı üzerinden iftar paketi satın alarak dayanışmaya katılabiliyor. Satın alınan paketler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında toplam 600 bin kişilik iftar yemeği dağıtmayı hedefliyor.

Ramazan Bayramı’nda 70 bin yurttaşa nakdi destek
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Volkan Sert, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 2022 yılındaki iftar programında kentimizin tüm noktalarında, yaklaşık 350 mahallede, 200 bin kişilik iftar yemeğini evlere teslim edeceğiz. Mahallelerde açmış olduğumuz 9 Biz İzmir Dayanışma Noktasında ve 4 mobil dağıtım noktasında yaklaşık 300 bin kişilik iftar yemeği dağıtacağız. Üniversite çevrelerinde 60 bin kişilik, iftar saatinde evlerine yetişemeyecek vatandaşlar için ise Üçyol Metro, Halkapınar Metro ve Konak Metro istasyonlarında ise toplam 40 bin kumanya veriyoruz. Ramazan ayı içinde 40 bin kişilik gıda paketi de dağıtacağız” dedi.
Ramazan bayramıyla birlikte 70 bin yurttaşa da nakdi yardım desteği sağlanacağını söyleyen Volkan Sert, “İzmirli hemşerilerimizin Halkın Bakkalı üzerinden yapmış oldukları iftar yemeği bağışlarının da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Metropol dışı ilçeler unutulmadı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Acil Çözüm Ekipleri‘nin tespitleri doğrultusunda yenileme işlemleri tamamlanan Buca’nın Adile Naşit Parkı ve Göksu Parkı, Konak’ın Çaldıran Parkı ve Lale Parkı, Karabağlar‘ın Peker Parkı ve Serintepe Parkı, Bayraklı’nın Gümüşpala ile Kapalı Pazar Yeri yanı olmak üzere toplamda 7 noktada birer gün iftar yemeği dağıtıyor ve çocuklar için Ramazan eğlencesi düzenliyor.
Metropol dışı ilçelerde ise 25 bin 500 kişilik iftar yemeği dağıtılacak.
Depremde evleri hasar görmüş ve Bayraklı’da geçici konteyner alanında barınan vatandaşlar için ise haftada bir gün olmak üzere toplamda 4 bin kişilik iftar yemeği verilecek.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga