Menemen Belediyesi pazarcılardan ücret almayacak

Pazar esnafına Menemen Belediyesi’nden destek Menemen Belediyesi Koronavirüs’le mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Belediye, zor günler geçiren pazar esnafına destek olmak amacıyla 3 ay tezgah ücreti almama kararı aldı.

Özgürses Gazetesi
04:25 -
Abone ol
Menemen Belediyesi pazarcılardan ücret almayacak

Pazar esnafına Menemen Belediyesi’nden destek

Menemen Belediyesi Koronavirüs’le mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Belediye, zor günler geçiren pazar esnafına destek olmak amacıyla 3 ay tezgah ücreti almama kararı aldı.  

Koronavirüs’le mücadele kapsamında geçtiğimiz günlerde Menemen garajında görev yapan otobüs ve minibüs şoförlerinden garaj giriş ve çıkış ücreti almayacağını duyuran, başlatılan kampanya çerçevesinde maaşını Menemen Belediyesi’ne bağışlayan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrası ekonomik olarak zor günler geçiren pazar esnafına destek olmak isteyen Başkan Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 3 ay süre ile tezgah ücreti almayacaklarını duyurdu.

Aksoy yaptığı açıklamada, “Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu süreçte pazar esnafımıza destek olmak adına kendilerinden 3 ay boyunca tezgah ücreti talep etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz” dedi.

“Gün, birlik beraberlik günüdür”

Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu belirten Başkan Aksoy, “Hiçbir vatandaşımızın zor durumda kalmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Belediye olarak her zaman yanınızdayız” açıklamasını yaptı.