3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Kınık’ta Tören Düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Kınık Hükümet konağı önünde tören düzenlendi. Kınık Hükümet konağı önünde düzenlenen törene, Kınık İlçe Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ...

Özgürses Gazetesi
03:17 -
Abone ol
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Kınık’ta Tören Düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Kınık Hükümet konağı önünde tören düzenlendi.

Kınık Hükümet konağı önünde düzenlenen törene, Kınık İlçe Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ve İlçe protokolü katılım sağladı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törenin ardından, Kortej Yürüyüşü ile Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesi ziyaret edildi. Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesi Öğrencilerinin hazırladığı resim sergisinin açılışı gerçekleşti. Yarışma ve etkinliklerin yer aldığı kutlama programı, öğrenciler ile birlikte yemek yenilmesiyle son buldu.

“Gönüllere dokunarak sevgi, saygı ve farkındalık ile aşamayacağımız engel yoktur.”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü hakkında düşüncelerini dile getiren Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ”Her insanbir engelli adayıdır. Bu konuda toplumsal duyarlılığın güçlenmesi, tüm engellilerin sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir hayat yaşaması için çalışmaktayız.Gönüllere dokunarak sevgi, saygı ve farkındalık ile aşamayacağımız engel yoktur” dedi.

 

 


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga