ALİAĞA’DA KOVİD19 DENETİMİ

KAYMAKAM ÖMER KARAMAN: KOVİD19 ÖNLEMLERİNE UYALIM Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de kapsamlı korona virüs denetimi gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında yapılan denetimler; Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediyesi Personel Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkurt, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiğitalp katıldı.

Özgürses Gazetesi
12:52 -
Abone ol
ALİAĞA’DA KOVİD19 DENETİMİ

KAYMAKAM ÖMER KARAMAN: KOVİD19 ÖNLEMLERİNE UYALIM

Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de kapsamlı korona virüs denetimi gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında yapılan denetimler; Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediyesi Personel Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkurt, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiğitalp katıldı.

“Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla gerçekleştirilen eşzamanlı denetimler kapsamında İstiklal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaf, Aliağa Kasalı Kamyoncular Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği ziyaret edildi. Denetimlerde içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Esnaf ziyaretlerinde konuşan Kaymakam Ömer Karaman, Aliağa’da ikamet edenlerin korona virüsü salgınına karşı dikkatli olduğunu dile getirerek Kovid19 önlemlerine karşı daha hassas ve dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Kaymakam Karaman “Aliağa’nın köylerinde yaşayan vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Korona virüse karşı gayet hassaslar. Maske takıyorlar, sosyal mesafeye dikkat ediyorlar. Aliağa merkezde de aynı hassasiyeti bekliyoruz.” dedi. Ayrıca denetimlerde Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından maske, bilgilendirme kitapçığı ve korona virüs riskine karşı 14 kuralın yer aldığı afiş dağıtımı gerçekleştirildi.