Başkan Soyer’den İzmir iş dünyasına teşekkür

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bortar Group'un 30. yılında Manisa'da kurduğu yerleşkenin açılışına katıldı. Törende konuşan Başkan Soyer, İzmir iş dünyasının zor dönemlerde sergilediği dayanışmadan özgüyle s...

Özgürses Gazetesi
02:13 -
Abone ol
Başkan Soyer’den İzmir iş dünyasına teşekkür

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bortar Group’un 30. yılında Manisa’da kurduğu yerleşkenin açılışına katıldı. Törende konuşan Başkan Soyer, İzmir iş dünyasının zor dönemlerde sergilediği dayanışmadan özgüyle söz etti.
İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) ve Bortar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt’un Manisa’da kurduğu yeni yerleşke törenle açıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile eşi Duygu Aslanoğlu, iş dünyası ve siyasi parti temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Soyer: “Her sıkıntıda yanımızda”
Hasan Küçükkurt’un başarılı bir iş insanı olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “4 yıldır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda iş insanlarının yaşadıkları kent için yaptıklarını görünce ne kadar vicdan sahibi olduklarını çok yakından görme fırsatı buldum. Bir isim söylemem gerekirse işte onların başında Hasan Küçükkurt yer alıyor. Pandemide, depremde, emin olun yaşadığımız her sıkıntıda dayanışma için ilk telefonu açan Hasan Küçükkurt’tur. İnanılmaz bir vicdana sahiptir. İzmir’e duyduğu vefayı, pandemide, İzmir ve Kahramanmaraş merkezli depremlerde yakından gördüm. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile dayanışmasını ve dayanışmayı büyütmesini hayatım boyunca unutmayacağım” dedi. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimi hatırlatan Soyer, “100 yıl önce Atalarımız Cumhuriyet eşiğini nasıl aştıysa bugün de bizler bir başka büyük eşikteyiz. Bu seçim bizi yepyeni bir Türkiye’ye uyandıracak. Bu yeni Türkiye aklın, vicdanın ve cesaretin eseri olacak” dedi.

Küçükkurt: “Üretmeye devam ediyoruz”
Yeni tesiste her gün 30 bin kişilik yemek kapasitesi olduğunu belirten İZSİAD ve Bortar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “Ülkemizin ekonomik gelişimini artıracak yegane unsurun üretim olduğu inancıyla Bortar Group şirketleri olarak durmadan üretmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin yükselişi doğru yatırımlarda ve modern tesislerdedir” dedi.