SANATSEVERLER BU SERGİDE BULUŞTU

Kınık’ta kadınlar günü etkinlik haftası kapsamında, Kınık Belediyesi tarafından düzenlenen, kadının değerini vurgulamak ve farkındalık yaratmak adına, İzmir Sanat Grubu aracılığıyla kadın temalı Uluslararası Karma Sanat Sergisi ...

Özgürses Gazetesi
10:56 -
Abone ol
SANATSEVERLER BU SERGİDE BULUŞTU

Kınık’ta kadınlar günü etkinlik haftası kapsamında, Kınık Belediyesi tarafından düzenlenen, kadının değerini vurgulamak ve farkındalık yaratmak adına, İzmir Sanat Grubu aracılığıyla kadın temalı Uluslararası Karma Sanat Sergisi açılışı gerçekleşti.

Kınık Öğretmenevi çok amaçlı salonunda gerçekleşen, Uluslararası Karma Sanat Sergisinde İzmir Sanat Grubu aracılığıyla İzmir’de ve İzmir dışında çeşitli sanatsal etkinliklere ve projelere katılarak, eğitimler ve çalıştaylar düzenleyen, sanatı sanatseverlerle buluşturan, 36 sanatçının 120’e yakın yağlıboya, suluboya, tezhip, minyatür, ebru, kaligrafi, karakalem, parşömen tabloları yerini aldı.

Kınık Belediyesi tarafından sergiye katılan ressamlara ve yerli, yabancı farklı meslek gruplarından oluşan sanatçılara, Teşekkür Belgesi ve çiçek takdim edildi. Açılışın ardından Kınık Orman İşletme Şefliği sergiye katılan sanatçılara lavanta fidanı armağan etti.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yaptığı konuşmada, “Kadınlar Günü münasebetiyle İzmir Sanat Grubu aracılığıyla, açılışını gerçekleştirdiğimiz, “Kadının Sanata Yansıması” konulu Uluslararası Karma Sanat Sergisinde, çok sayıda kadın temalı eser yerini almıştır. Toplumun temel taşı ailenin mimarı olan kadınlarımızın hayatımızdaki yeri ve önemi büyüktür. Burada birçok sanatçı ve sanatseverlerle buluşmak, eserleri incelemek mutluluk verici. Hayatımızın her anında bize destek olan,  eğiten, yetiştiren, fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle hazırlanan sergiye Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık İlçe Jandarma Komutanı Oral Kaymak, Kınık İlçe Emniyet Müdürü Murat Coşkun, Daire Amirleri, Sanatçılar, Sanatseverler ve vatandaşlar katılım sağladı.