ALTO ÜYELERİNE SADECE BİR ‘TIK’ MESAFEDE

4 Aralık 2015
ALTO ÜYELERİNE SADECE BİR ‘TIK’ MESAFEDE

Odalar ve borsalar arasında bilgi teknolojilerini etkin bir biçimde kullanan Aliağa Ticaret Odası, yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi.

Üyelere hızlı hizmet

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, üyelerinin, www.alto.org.tr adresine girerek, online olarak ‘oda sicil kayıt sureti’, ‘faaliyet belgesi’, ‘ihale durum belgesi’, ‘e-imzalı belge sorgulama’, ‘ticari ikametgah belgesi’  ve ‘meslekten men edilmediğine dair belge’ alma işlemlerini gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Oda üyeye gidiyor

Amaçlarının, üyelerine daha kaliteli ve daha hızlı hizmet sunabilmek olduğunu, bu sebeple de Aliağa Ticaret Odası olarak İZKA’dan alınan ‘Kâğıtsız Oda Kesintisiz Hizmet’ projesi kapsamında internetten belge talebi uygulamasını da hayata geçirdiklerini dile getiren Saka, “Üyelerimiz, resmi işlemlerde kullanılan Aliağa Ticaret Odası’na kayıtlı olduğunu gösteren oda sicil kayıt sureti, faaliyet belgesi, ihale durum belgesi, ‘e-imzalı belge sorgulama’, meslekten men edilmediğine dair belge ve ticari ikametgah belgesine internetten ulaşabilecek. Söz konusu belgeleri temin edebilmek için yapılması gereken sadece internet adresine girilmesidir. Üyelerimiz isterlerse Odamıza gelmeden de www.alto.org.tr adresine tıklayarak, e-oda menüsünden belge başvurusu yapabilecek ve online tahsilat ile belge bedelini ödeyerek e-imzalı belgelerini dijital ortamdan alabilecekler” diye konuştu.

 

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.