Aliağa Belediyesi’nden Helvacı’ya Keşkek Hayırları İçin Etkinlik Alanı

Aliağa Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep üzerine Helvacı Mahallesi’ne keşkek hayırları için etkinlik alanı kuruyor. Aliağa Belediyesi, bölgenin yöresel lezzetlerinden olan ve geleneksel düğün törenleri başta olmak üzere, sünnet, bayram gibi toplumsal katılımın yüksek olduğu törenlerde ortak işgücüne dayalı olarak yapılan keşkek hayırları için 480 metrekarelik yer hazırlıyor.

Özgürses Gazetesi
01:10 -
Abone ol
Aliağa Belediyesi’nden Helvacı’ya Keşkek Hayırları İçin Etkinlik Alanı

Aliağa Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep üzerine Helvacı Mahallesi’ne keşkek hayırları için etkinlik alanı kuruyor.

Aliağa Belediyesi, bölgenin yöresel lezzetlerinden olan ve geleneksel düğün törenleri başta olmak üzere, sünnet, bayram gibi toplumsal katılımın yüksek olduğu törenlerde ortak işgücüne dayalı olarak yapılan keşkek hayırları için 480 metrekarelik yer hazırlıyor.

Belediye ekipleri Helvacı’da sürdürülen çalışmalar kapsamında belirlenen alana 83 metreküp beton dökümü gerçekleştirdi. Beton dökümünün ardından alana; Büyük kazanlarda, açık ateşlerde, buğday ve etin birlikte pişirilmesiyle elde edilen keşkek ’in yapımı için de mutfak bölümü hazır hale getirilecek.