HALKIN SORUNLARI BAĞARASI’NDA DİNLENDİ

4 Ekim 2017
HALKIN SORUNLARI BAĞARASI’NDA DİNLENDİ

Foça’nın Bağarası Mahallesi’nde halk toplantısı yapıldı…

Foça Kaymakamlığı tarafından Foça ve mahallelerinde dönüşümlü olarak düzenlenen Halk Toplantıları bu defa Bağarası Mahallesi’nde yapıldı.

Foça Kaymakamı Ali Çetin’in yönetiminde gerçekleşen halk toplantısına, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Meclis Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Foça Hizmet Birimi yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, muhtarlar ve Bağarası sakinleri katıldı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda vatandaşlar yörede yaşadıkları sorunları dile getirdi ve yetkililerden sorunların çözümü hakkında bilgiler aldı.

Konuşmasında, 2009 Yılında yürürlüğe giren Belediyeler kanunuyla, Bağarası’nın Foça’ya bağlandığını hatırlatan Başkan Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce yörede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Demirağ; ‘‘Foça’ya bağlı bulunan toplam 16 mahallemiz var. Tüm mahalllerimizde stratejik planlar dâhilinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bağarası’nda İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte; su ve kanalizasyon, İtfaiye, mezarlıklar, ulaşım, sosyal işler, fen işleri ve çevre temizlik hizmetleri veriyoruz. Bağarası’nda gelecek 100 yıla hitap edecek bir çalışmayla, Bağarası, Yeni Bağarası ve Kocamehmetler Mahallemizdeki su isale hattı tamamen yenilendi.  Bağarası’nda mevcut Arıtma Tesisimize ek olarak yeni bir tesis inşa edeceğiz. Bununla ilgili çalışmamız yakın bir zamanda başlayacak. Dere ıslah çalışmalarımız, toplamda 10 kilometrelik bir alanı kapsayacak biçimde sürüyor. Yol yapım ve onarım çalışmalarımız muhtelif mevkilerde sürekli olarak devam ediyor. Artık kullanılmayan Bağarası Alevi Kültür Derneği Binamızı yeniden düzenleyip, Bağarası Gençlik ve Dayanışma Derneğimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın hizmet vereceği ofisler binası haline getireceğiz. Bağarası çok gelişen bir yöre, bu bakımdan kimi zaman sorunlar yaşanabiliyor. Bu soruların aşılması noktasında İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte ortak çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımızda Belediyemize büyük destek veren Büyükşehir Belediyemize ve Foça Kaymakamlığımıza çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.