BEŞKAPILAR KALESİ’NDE KLASİK TÜRK MÜZİĞİ AKŞAMI

4 Haziran 2016
BEŞKAPILAR KALESİ’NDE KLASİK TÜRK MÜZİĞİ AKŞAMI

İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Foça Beşkapılar Kalesi’nde konser verdi…

Yaz aylarında, ilçede gerçekleşen kültür-sanat etkinliklerinin başlıca sahnesi olan Tarihi Beş Kapılar Kalesi, 2016 Yazı’na Klasik Türk Müziği Konseri ile başladı.

İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 3 Haziran 2016 Cuma günü akşamı, Koro Şefi Erhan Parlat yönetiminde, 70 dakika süren bir konser verdi. Ses sanatçılar, Mustafa Uğur, Kenan Verdemir, Şenay Yıldırım ve Zeliha Tunca, Klasik Türk Müziği’nin seçkin eserlerini sundu.

Konseri izleyenler arasında, Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, belediye meclis üyeleri, İlçe Emniyet Amiri Gülcan Coşkun, Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer ve çok sayıda müziksever yer aldı.

Konsere, ‘Safâlar getirdiniz, safâ geldiniz dostlar’ isimli eserle başlayan sanatçılar, ‘Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok’, ‘Seni ben ellerin olsun diye mi sevdim’, ‘Şimdi uzaklardasın’, ‘Ağlamakla inlemekle ömrüm gelip geçiyor’, ‘Affetmem asla seni’, ‘Duydum ki unutmuşsun’, ‘Adını anmayacağım’, ‘Unut onu gönlüm’, ‘O ağacın altını şimdi anıyor musun’, ‘Muhabbet bağı’, ‘Pencerenin perdesini’ ve ‘Kırmızı gülün alı var’ gibi çok değerli Klasik Türk Müziği eserlerini seslendirdi.

Ses sanatçılarına, Özkan Övek (keman), Aydın Özden (keman), Ufuk Aşkın (kanun), Bülent Dağdeviren (ud), A. Yavuz Ballıoğlu (ney), Metin Gülen (tanbur), Şener Dinçer (kemençe), Ercüment Gümüşel (yaylı tanbur), Kerem Duru (viyolonsel) ve Turhan Akkara (ritm) sazlar ile eşlik etti.

Konser bitiminde sahneye gelerek, ses ve saz sanatçılarına teşekkür çiçeği veren Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘Güzel bir Klasik Türk Müziği akşamını hep birlikte yaşadık. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Koromuzun değerli sanatçılarına çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.