SOCAR Türkiye’nin üç şirketine “Beslenme Dostu İşyeri” sertifikası

SOCAR Türkiye’nin iştirakleri, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Petkim, STAR Rafineri ve SOCAR Depolama, tüm k...

Özgürses Gazetesi
11:06 -
Abone ol
SOCAR Türkiye’nin üç şirketine  “Beslenme Dostu İşyeri” sertifikası

SOCAR Türkiye’nin iştirakleri, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Petkim, STAR Rafineri ve SOCAR Depolama, tüm koşulları yerine getirerek 100 tam puan aldı.

Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştirakleri Petkim, STAR Rafineri ve SOCAR Depolama, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri Sertifikası’nı almaya hak kazandı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından saha denetimleri geçen hafta tamamlanan şirketler, tam puan alarak SOCAR Türkiye’nin bu sertifikayı Türkiye’de alan üçüncü şirket olmasını sağladı. Şirketlerin sertifikaları Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Emre Çetinkol ve Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun’un katılımıyla takdim edildi.

İş sağlığı, güvenliği ve çevresel mükemmelliğin sağlanmasında temeli oluşturan ve endüstriye ait en iyi İSG-Ç uygulamalarını benimseyen bir kültüre sahip olan SOCAR Türkiye, SOCAR Aims For Efficiency – SAFE (SOCAR Verimliliği Hedefler) ilkeleri gereği, çalışanlarının sağlığını her şeyin önüne koyarak sürdürülebilir faaliyetlerin ancak insanı odağa alarak başarılabileceğine inanıyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, işyerlerinde çalışanların sağlıklı beslenmesini ve fiziksel aktivite yapmalarını teşvik ederek işte üretkenliği ve toplumda sağlıklı yaşamı desteklemeyi hedefleyen Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri Sertifikası’nı almasında; Wings for Life İzmir Koşusu, SOCAR Aliağa Olimpiyatları, 41. İstanbul Maratonu, Granfondo İzmir Yarışı ve Cerebral Palsy Türkiye için düzenlenen koşu etkinliklerine katılım, profesyonel spor eğitmenleri aracılığı ile online yaptırılan spor egzersizleri ve yoga eğitimleri, tenis kortları, futbol ve basketbol sahaları, 5 adet kapalı spor salonu gibi spora ulaşım imkanları, tesislerdeki yemek menülerinin çeşitliliği, uygun kalori değerlerinin uzman diyetisyen ve gıda mühendisleri aracılığı ile denetlenmesi ve garanti altına alınması, özel beslenme ihtiyacı olan çalışanlar için uygun menüler, gıda hijyen güvenliğinin sağlanması,  sağlıklı yaşama teşvik için yerinde ve online diyetisyen hizmeti, online psikolojik destek hattı vb. gibi organizasyon ve uygulamalar etkili oldu.