ŞİMŞEKLER GEMİ SÖKÜM TERSANESİ YETKİLİLERİNDEN YAŞANAN KAZAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA!

Aliağa Gemi Söküm bölgesinde bugün öğleden sonra yaşanan kazada bir işçi hayatını kaybetti. Söküm için Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi gelen gemide şaloma ile kesim yapan işçi, parçanın üzerine düşmesi üzerine yaralanarak Aliağa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Özgürses Gazetesi
11:00 -
Abone ol
ŞİMŞEKLER  GEMİ SÖKÜM TERSANESİ YETKİLİLERİNDEN YAŞANAN KAZAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA!

Aliağa Gemi Söküm bölgesinde bugün öğleden sonra yaşanan kazada bir işçi hayatını kaybetti.

Söküm için Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi gelen gemide şaloma ile kesim yapan işçi, parçanın üzerine düşmesi üzerine yaralanarak Aliağa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan şahıs hayatını kaybetti.

Kazanın ardından bir bilgilendirme metni yayınlayan Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi yetkilileri olaydan duydukları üzüntüyü dile getirerek şunları belirtti:

“04.02.2021 tarihinde saat 15:25 sularında şirketimize ait gemi geri dönüşüm tersanesinde bir iş kazası meydana gelmiştir.  Gemilerden sökülen demir aksamların şaloma yöntemi ile kesilerek parçalanması maksadıyla çalışılan sahada, bir işçimiz kestiği parçanın bir kısmının üzerine düşmesi sonucu ağır yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmıştır. Yapılan bütün müdahalelere rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir. Yaşanan bu elim olayla ilgili olarak yetkili makamlara her türlü bilgi akışı sağlanmış ve yardımcı olunmuştur.

Geçmişten bu yana sektörümüzün içinde bulunduğu şartlar dâhilin de iş ve işçilerimizin güvenliğine,  aynı zamanda çevreye verdiğimiz önem ve değer her türlü ticari faaliyet ve kaygılarımızın üstünde olmuştur ve bundan sonrada böyle olacaktır.

Hepimizi derinden yaralayan bu elim kazada hayatını kaybeden işçimize Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm yakınlarına ve sektörümüze baş sağlığı dileriz.”

Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi