Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer Teknofest İzmir’e katıldı

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ortaokul/lise öğrencileri katılım sağladı. Festival, Tam bağımsız bir Tür...

Özgürses Gazetesi
10:53 -
Abone ol
Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer Teknofest İzmir’e katıldı

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ortaokul/lise öğrencileri katılım sağladı.

Festival, Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST İzmir, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıdı.

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Teknofest, hava gösterileri ile İzmir’de muhteşem şovlara ev sahipliği yaptı. Yerli ve milli üretim hava araçlarımızdan Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar TB2, Hürkuş, Jandarma Çelik Kanatlar, Paramotor, Gyrocopter ve Atak Helikopteri TEKNOFEST semalarında gösteri yaptı. Teknoloji ve girişim yarışmaları, fuar etkinlik alanları ile beraber Bilim Sokağı’nda bulunan 6-14 yaş grubuna yönelik atölye çalışmaları, Hava ve Kara Araçları Sergisi, Planetaryum, Dikey Rüzgâr Tüneli, İklim Tüneli, Sanal Gerçeklik Tüneli, Güneş Gözlem Etkinliği, Uzay Temalı Şişme Oyun Parkı, Simülasyon Deneyim Alanları, Öğrencilerle İlk Uçuş Etkinliği, Pedallı Uçuş Etkinliği, Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, Sahne Senin Etkinliği, ana sahne gösterileri ve daha birçok aktivite yer aldı.

TEKNOFEST gençler için bir basamak

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “TEKNOFEST, ülkemizin gelecek değerlerini temsil eden gençlerimizin bilim, teknoloji, mühendislik ve tasarımda kendilerini geliştirmeleri için önemli bir platform. Festivale katılan her bir gencin öğrendikleri gelecekte daha büyük başarılara imza atması için birer basamaktır. Bu büyük organizasyon için Sanayi Bakanımız Mehmet Fatih Kacır’a, İzmir Valimiz Süleyman Elban ve Bürokratlarına, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’a, Ak Parti İl Başkanımız Bilal Saygılı’ya, milletvekillerimize ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.