ALİAĞA BELEDİYESİ AĞUSTOS AYI MECLİSİ TOPLANDI

2 Ağustos 2017
ALİAĞA BELEDİYESİ AĞUSTOS AYI MECLİSİ TOPLANDI

Aliağa Belediyesi Ağustos ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Salonu’nda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önerge yer aldı.

Ağustos ayı meclisi 4 Haziran 2017 ve 7 Haziran 2017 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başladı. Gündem dışı önergelerin gündeme alınması için yapılan oylamaların ardından 52 maddeden oluşan meclis gündeminin görüşülmesine geçildi.

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında; 1-2-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16 ve 17. Madde oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edilirken 18. Madde oybirliği ile kabul edildi.

3.Madde ile gündeme gelen “22.02.2007 tarih ve 26442 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe istinaden 1 Sayılı Kadro İhdas Cetvelinde belirtilen 1.Dereceli 1 adet Yapı Kontrol Müdürü kadrosunun, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 48.maddesi uyarınca ihdas edilmesi” hususu oy çokluğu ile kabul edildi.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR

Komisyondan gelen raporlar dahilinde oylamaya sunulan 33 raporunun komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verilirken 20. raporun kabulüne oy çokluğu ile karar verildi.

GÜNDEM DIŞI ÖNERGE OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis üyelerinin oy çoğunluğu ile gündeme alınan, “22 Şubat 2007 tarih ve 26442 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerinin norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmeliğine istinaden Yapı Kontrol Müdürlüğüne,görülen lüzum üzerine 1 sayılı kadro ihdas cetvelinde belirtilen 1. Dereceli 1 adet mühendis, 6.dereceli 1 adet mimar ve 6.dereceli 1 adet tekniker kadrosunun ihdas edilmesi hususu” oy çokluğu ile kabul edildi.

 

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.