Aliağalı Güreşçilerden 7 Madalya Birden

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından İzmir Buca’da düzenlenen U-20 Gençler Kulüpler Arası İzmir İl Şampiyonasına katılan Aliağalı güreşçiler elde ettikleri başarılarla Aliağa’ya 7 madalya birden kazandırdı. Şampiyonada büyük...

Özgürses Gazetesi
10:33 -
Abone ol
Aliağalı Güreşçilerden 7 Madalya Birden

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından İzmir Buca’da düzenlenen U-20 Gençler Kulüpler Arası İzmir İl Şampiyonasına katılan Aliağalı güreşçiler elde ettikleri başarılarla Aliağa’ya 7 madalya birden kazandırdı. Şampiyonada büyük bir mücadele örneği sergileyen sporcular Aliağa’ya 1 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz madalya ile döndü.

Aliağa Belediyesi Spor Okulları bünyesinde faaliyet gösteren güreş kursları geleceğin şampiyon güreşçilerini yetiştiriyor. Güreş kurslarında çalışmalarını sürdüren farklı yaş kategorilerindeki kursiyer çocuklar, Aliağa Demirspor formasıyla katıldıkları müsabakalardan başarı ile dönmeye devam ediyor.

Şampiyonada U-20 kategorisinde Aliağa’yı temsil eden Mehmet Kaan Yalman 86 kiloda üçüncü, U-15 kategorisinde 62 kiloda Ömer Salih Özde üçüncü, U-13 kategorisinde ise 68 kiloda Kerem Gezer birinci, 62 kiloda Arda Erşan ikinci olurken 62 kiloda Eymen Uysal, 78 kiloda Mert Beştepeli ve 38 kiloda Musa Özdemir üçüncü oldu.

Sporcularının yarışmadaki mücadelesinden ve başarısından büyük gurur duyduğunu ifade eden Aliağa Belediyesi Güreş Eğitmeni Rafi Can Bilgiç, “Sporcularımızı gösterdikleri mücadele ve aldıkları başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Mart ayında katıldığımız üç ayrı müsabakadan Aliağamıza güzel sonuçlarla döndük. Sporcularımız elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışmalarımıza ara vermeden Emin Kınabaş hocamızla birlikte devam ediyoruz. Bizleri destekleyen ve her daim yanımızda olan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a teşekkür ediyorum” dedi.