İzmirli koleksiyoner Şerif Antepli’nin sinema birikimleri sanatseverlerle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirli koleksiyoner Şerif Antepli’nin “Yüzyirmiyedi Yaşındaki Genç; Sinema” adını taşıyan sergisini İzmirliler ile buluşturuyor. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 2 Mart Çarşamba günü kapıları...

Özgürses Gazetesi
12:20 -
Abone ol
İzmirli koleksiyoner Şerif Antepli’nin sinema birikimleri sanatseverlerle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirli koleksiyoner Şerif Antepli’nin “Yüzyirmiyedi Yaşındaki Genç; Sinema” adını taşıyan sergisini İzmirliler ile buluşturuyor. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 2 Mart Çarşamba günü kapılarını açacak sergide ziyaretçiler, dünya sinemasının 100 önemli filminden örnekler de izleyebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) önemli bir sergiye daha ev sahipliği yapacak. İzmirli koleksiyoner Şerif Antepli’nin “Yüzyirmiyedi Yaşındaki Genç; Sinema” adını taşıyan sergisi 2 Mart Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilere açacak. Şerif Antepli’nin 127 yıllık geçmişi olan sinemayla ilgili birikimlerinden örneklerin yer alacağı sergide afişler, fotoğraflar, dergiler, araçlar, pullar, biblolar, telefon kartları, sakız-çikolata kartları, sigara-kibrit etiketleri, film müzikleri, reklamlar gibi bölümler yer alacak.  Eski İzmir Sinemaları, İzmir’de çekilen filmler ve sinemadaki İzmirliler ile ilgili kente özel bölümün de yer alacağı sergide dünya sinemasının 100 önemli filminden örnekler de izlenebilecek.

Sergi 15 Mart tarihine kadar hafta içi ve Cumartesi günü 09.30-17.30, Pazar günü ise 12.00- 17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilir.