BAŞKAN ŞAHİN’DEN YENİ YILDA ANLAMLI ZİYARET

Geleneksel yılbaşı ziyaretlerini bu sene de gerçekleştiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk saatlerinde emniyet güçlerine baklava ikram etti. İzmir’in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, bu yıl da yeni yılın ilk saatlerinde emniyet güçlerini ziyaret etti.

Özgürses Gazetesi
12:47 -
BAŞKAN ŞAHİN’DEN YENİ YILDA ANLAMLI ZİYARET

Geleneksel yılbaşı ziyaretlerini bu sene de gerçekleştiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk saatlerinde emniyet güçlerine baklava ikram etti.

İzmir’in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, bu yıl da yeni yılın ilk saatlerinde emniyet güçlerini ziyaret etti. İlk ziyaretini İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştiren Başkan Şahin; “Geleneksel hale getirdiğimiz yeni yıl ziyaretlerine öncelikle milletimizin asayişini sağlayan Emniyet güçlerini ziyaretle başladık. Nöbetçi polis kardeşlerimize baklava ikram ederek, onlara bu güzel gecenin ilk saatlerinde az da olsa moral vererek katkı koyduysak ne mutlu bize. Herkes yeni yılını ailelerinin yanında kutlarken onlar ise bütün vatandaşlarımızın daha güvenli bir yılbaşı geçirmesi adına görev başındalar. Polis kardeşlerimizin yapmış olduğu görev tehlikeli ve zor bir görevdir. Onları yapmış olduğu bu görevden dolayı zaten bir insan olarak hep takdir etmişimdir. Hele hele böyle bir gecede görev yapmak çok ayrı bir anlam taşımaktadır. Onları bir kez daha kutluyor; aileleri ile birlikte mutlu yıllar diliyorum” dedi.

Yeni yılın ilk saatlerinde Garnizon Komutanlığı ve İlçe jandarma Komutanlığı’na da ziyaret gerçekleştiren Başkan Şahin; “Yine devletimizin bekasını sağlayan Mehmetçiklerimizi, Garnizon Komutanlığı ve İlçe jandarma Komutanlığı’nda ziyaret ederek yeni yılın ilk saatlerinde onlarla birlikte olmak da çok güzel bir duyguydu” diye konuştu.

Yeni yıl ziyaretlerine taksici esnafı ile devam eden Başkan Tahir Şahin şunları söyledi; “Özellikle herkes eğlenirken ekmek parasını ikinci planda tutarak ‘millet bizden hizmet bekliyor’ diyen taksici esnafımız ile birlikte olmak şahsımı çok mutlu etmiştir. Taksici esnafımıza ailemizi, çocuklarımızı teslim ediyoruz. Onlar milletimizi rahat ettirmek için ailelerinden ayrı kalarak vatandaşlarımıza yeni yılın ilk saatlerinde bile hizmet ediyorlarsa, bu güzel insanları tebrik ediyorum. Allah onlara kaza bela vermesin diyorum. Taksici esnafımız ve tüm esnafımız benim için çok önemlidir. Çünkü ben de esnaf kökenli bir Belediye Başkanı olarak onları anlayabiliyorum. Onların dertlerinin ne olduğunu, ne olmadığını gayet iyi biliyorum. İşte bu anlayışımdan ötürü bu tür ziyaretleri içimden gelerek yapıyorum ve bunu yaparken de çok mutlu oluyorum” dedi.

Başkan Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; “Her zaman her yerde şunu söylüyorum. ‘Benim iki ailem var’ anlayışı ile bu güzel ilçeme hizmet etmeye, katkı koymaya çalışıyorum. Benim için Şahin Ailesi ne ise, Menemen Ailesi de aynıdır. Ben Menemen’i, Menemen beni sevmiş. İnşallah 2019 Yerel Seçimleri sonrası da yeni bir beş yıl daha aynı duygularla hizmet edeceğim. Bu duygularla tüm Menemenli hemşerilerimin ve tüm insanlığın yeni yılını kutluyorum. Bizim işimiz hizmet, gücümüz hizmet.”