ALTO’DA İHRACAT EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Aliağa Ticaret Odası, Aliağa’da ihracat yapma isteğinde olan veya halihazırda ihracat yapmakla birlikte dış ticaret süreçleri ile ilgili bilgi dağarcığını genişletmek ve pazar payını artırmak isteyen firmalara yönelik “İhracat İş...

Özgürses Gazetesi
03:43 -
Abone ol
ALTO’DA İHRACAT EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Aliağa Ticaret Odası, Aliağa’da ihracat yapma isteğinde olan veya halihazırda ihracat yapmakla birlikte dış ticaret süreçleri ile ilgili bilgi dağarcığını genişletmek ve pazar payını artırmak isteyen firmalara yönelik “İhracat İşlemleri ve Kullanılan Evraklar” konulu eğitim düzenledi.

Global Kariyer Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Hülya Candar tarafından verilen eğitimde, geçmişte pek çok firmada yaşanmış örnekler katılımcılara anlatılarak ihracat yapmak ya da ihracatını arttırmak isteyen üye firmalarımızın ihracatta kısa zamanda başarılı olmasını sağlayacak pratik bilgiler ve ipuçları uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitimin devamında dış ticarette yaşanan riskler, uluslararası ticari belgeler, sözleşmeler, dış̧ ticarette evrakların önemi, ihraç edilen ürüne göre düzenlenmesi gereken evrakların tespiti, dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri gibi konu başlıkları katılımcılara detaylarıyla aktarıldı.

Eğitim soru cevap bölümünün ardından katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.