Sümer Ezgü Dikili’yi salladı

Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalde 30 Ağustos Zafer Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konserde sahne alan sanatçı Sümer Ezgü, Dikili’yi resmen salladı.

Özgürses Gazetesi
12:39 -
Sümer Ezgü Dikili’yi salladı

Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalde 30 Ağustos Zafer Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konserde sahne alan sanatçı Sümer Ezgü, Dikili’yi resmen salladı. Ezgü’nün, Sarı Zeybek oynayarak başladığı konser vatandaşların büyük ilgisi ve yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 

Yıllarca Unutulmayacak Konser

 

Gerçekleşen festival kapsamında muhteşem konserlere ev sahipliği yapmaya devam eden Dikili’de Türk Halk Müziğinin usta sanatçısı Sümer Ezgü, gece boyunca en sevilen türkülerini seslendirerek unutulmaz bir konsere imza attı. Sarı Zeybek Oyunu’nu oynayarak sahneye çıkan Sümer Ezgü, geniş repertuarı ve sahne performansıyla izleyenlerden büyük beğeni topladı. Birbirinden güzel türkülere, ezgilere eşlik eden Dikilili vatandaşlar, zaman zaman sahnenin önüne gelerek sanatçıyla yöresel folklor oyunları oynadılar.

 

Başkan Tosun, Ezgü’yle Karşılıklı Zeybek Oynadı

 

Gazeteci Tuncay Özkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, CHP İl Sekreteri Sevda Erdan Kılıç ve CHP İl Başkan Yardımcısı Orhan Karaoğlu’nun da eşlik ettiği muhteşem fener alayı yürüyüşüyle başlayan gecede,  ilk olarak sahne alan  yerel sanatçı Erhan Yazar seslendirdiği şarkılarla büyük alkış aldı.  Gecenin finalinde Sümer Ezgü’nün sahne almasıyla coşku tavan yaptı. Ezgü, geniş repertuarıyla hayranlarına müzik ziyafeti sundu. Denizli ve Burdur yöresine ait söylediği oyun havalarıyla herkesi oynatan Ezgü, duygusal türküleriyle de festival alanında duygusal rüzgarlar estirdi. Usta sanatçı, bazı türkülerini sahneden inip vatandaşlarla birlikte zeybek oynayarak söyledi. Törene katılan gaziler ile engelli hayranlarına özel ilgi gösteren usta sanatçı yaşama dair sunduğu kesitlerle büyük alkış aldı. Atatürk Meydanını dolduran coşkulu kalabalık hiç yerinde oturmadan dinlediği muhteşem konser 2 saat sürdü. Konserin sonunda Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’la karşılıklı zeybek oynayan Sümer Ezgü, Dikili’de kendisine gösterilen ilgiden dolayı çok duygulandığını ve hayatının en önemli konserlerinden birine imza attığını ifade ederek konserini tamamladı. Konser sonunda Başkan Tosun, günün anısına Sümer Ezgü ve ekibine plaket ve çiçek verdi.