İran ile Ege buluştu

  Bergama Ticaret Odası’nı ziyarete gelen Ege Bölge ve İran İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hossein Arian’ı BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Genel Sekreter Gülay Koç ağırladı.   Kuzey Ege’nin ilçe odaları olarak başlatılan Kuzey Ege’nin İncileri projesi hakkında Arian’a bilgi veren Ürper: “Odamız ve Kuzey Ege ilçe odaları ile bu projeyi başlattık.

Özgürses Gazetesi
04:36 -
İran ile Ege buluştu

 

Bergama Ticaret Odası’nı ziyarete gelen Ege Bölge ve İran İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hossein Arian’ı BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Genel Sekreter Gülay Koç ağırladı.

 

Kuzey Ege’nin ilçe odaları olarak başlatılan Kuzey Ege’nin İncileri projesi hakkında Arian’a bilgi veren Ürper: “Odamız ve Kuzey Ege ilçe odaları ile bu projeyi başlattık. Uzun vadede planlanan bu projeye sizler de dahil olabilirsiniz. Turizmde gelecek vaat eden bir bölgeyiz ve burada kültür, tarih, doğa, deniz seçeneklerinin tümü mevcut. Bunların yanında ilçemizde ciddi bir taş üretimi var. Sizlerle taş üreticilerimizi de buluşturabiliriz. Bu sayede sizin taşınız ile bizim taşımızı birlikte

pazarlayabiliriz” dedi.

 

Ürper’in fikrine katıldığını belirten Arian: “Bizler de ülkemizdeki firmalara yön gösterici oluyoruz. Sizlerin başlatmış olduğu Kuzey Ege’nin İncileri projesi gerçekten güzel bir proje bunu değerlendirebiliriz. Taş üretiminde ve pazarlamasında aktif olmanız bizler için de çok faydalı. İran’da taş üretimi var ancak Pazar konusunda henüz yeniyiz. Sizlerin de katkısıyla taş seçeneğini arttırarak pazarlama stratejisi geliştirebiliriz” dedi.