Çocuk İstismarı Foça’da Protesto Edildi

Foça Demokrasi Meydanı’nda, Çocuk İstismarına Karşı Tepki için oturma eylemi düzenlendi. Cumhuriyet Halk Partisi Foça İlçe Başkanlığı Kadın Kolları öncülüğünde, 29 Nisan 2019 Pazartesi günü düzenlenen Tepki Eylemine, çok sayıda vatandaş katıldı.

Özgürses Gazetesi
09:25 -
Abone ol
Çocuk İstismarı Foça’da Protesto Edildi

Foça Demokrasi Meydanı’nda, Çocuk İstismarına Karşı Tepki için oturma eylemi düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Foça İlçe Başkanlığı Kadın Kolları öncülüğünde, 29 Nisan 2019 Pazartesi günü düzenlenen Tepki Eylemine, çok sayıda vatandaş katıldı. Foça Belediyesi Meclis Üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinin de yer aldığı protestoya; geçmiş dönem CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ve geçmiş dönem CHP Aliağa İlçe Başkanı-Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, destek verdi.

CHP Foça İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Suna Saraçoğlu’nun açıklamasının ardından; Zeynep Altıok, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, Çocuk İstismarına Karşı Tepkilerini dile getiren konuşmalarını yaptı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Son günlerde maalesef yeniden gündeme gelen çocuk istismarını esefle kınıyoruz. Çocuk istismarına asla göz yummuyoruz. İstismarcıyı kesinlikle affetmiyoruz ve en ağır cezanın uygulanmasını istiyoruz. Çocuk istismarının artık asla yaşanmamasını diliyoruz’’dedi.