Reklam
Reklam

2 aylık kursla ömürlük meslek ediniyorlar

1 Mart 2017
2 aylık kursla ömürlük meslek ediniyorlar
Reklam

Buca Belediyesi’nin iş garantili meslek kursları ilçedeki kadınların hayallerinin ve ekmek kapılarının yolunu açıyor.Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi (BEGOS)  projesi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteği ile Çamlıkule Kültür Merkezi’nde açılan iş garantili meslek edindirme kursu, ilçedeki istihdam sorununu ortadan kaldırırken, işverenlerin kalifiye konfeksiyon işçisi ihtiyacına da destek sağlıyor. 2 aylık kursun sonunda meslek sahibi olarakBEGOS’taişe başlayan kadınlar ekonomik özgürlüklerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Buca Belediyesi, ilçedeki istihdam sorununa iş garantili kurslarıyla çözüm yaratıyor. Tekstil firmalarının kalifiye işçi ihtiyacını karşılamak amacıyla ÇamlıkuleKültür Merkezi’nde açılan iş garantili meslek edindirme kursları özellikle kadınlardan yoğun ilgi görüyor.Buca Belediyesi’nin, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteği, Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi (BEGOS)  projesi kapsamında, kullanım hakkı aldığı 24 tekstil dikim makinesi ile sürdürülen iş garantili meslek edindirme kursu kadınların umut kapısı oldu.

18- 35 yaş arası vatandaşları kapsayan ve 2 ay süren kurstan her dönem 24 kişi faydalanabiliyor. Kursta 12 adet düz dikiş, 5’er adet overlok, 5 adet reçme ile birer adet ilik düğme makinesinin kullanım ve uygulamalarını hafta içi günde 10 saat ders alarak öğrenen vatandaşlar, net ücret, sigorta, yemek ve ulaşım avantajlarıyla BEGOS’ta iş sahibi oluyor.

Buca Belediyesi’nin iş garantili konfeksiyon kursuna katılan Bucalı vatandaşlar 2 ay gibi kısa sürede meslek sahibi olmanın ve evlerine ek gelir sağlayabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Kimi kursiyerler ise eğitimi tamamlayıp kendisine ait iş yeri açma hayallerini gerçekleştirebilecek olmanın heyecanını duyuyor.

Buca Belediyesi yetkilileri meslek edinip iş sahibi olmak isteyen vatandaşların Çamlıkule Kültür Merkezi’ne başvurarak, program dahilinde eğitime başlayabileceğini bildirdi.

 

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.