İZMİR İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI İZMİR VALİSİ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İzmir İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2024 yılı 1. Olağan Toplantısı 29 Ocak 2024  tarihinde  Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyette bulunan Baylan Ölçü Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ev sahipliğinde, İzmir Valisi...

Özgürses Gazetesi
10:25 -
Abone ol
İZMİR İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI İZMİR VALİSİ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İzmir İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2024 yılı 1. Olağan Toplantısı 29 Ocak 2024  tarihinde  Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette bulunan Baylan Ölçü Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ev sahipliğinde, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Dr. Süleyman Elban’ın açılış konuşmalarının ardından toplantı  İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ayla Bozkurt’un  2023 yılında kurum faaliyetleriyle ilgili sunumu ile devam etti. Kurul, ‘İl İstihdam Politika Uygulamaları ve İl Mesleki Eğitim Politika Uygulamaları’ ile ilgili belirlenen gündemde yer alan konular görüşüldü.

Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce ‘Aktif İşgücü Hizmetleri’ kapsamında 2023 yılında düzenlenmiş olan mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları ve toplum yararına program uygulamaları ve İİMEK Denetim Kurulunca yapılan denetim sonuçları hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi. Ayrıca, 2024/1 Dönemine İlişkin Engellilere ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Desteği Teklif Çağrısı üzerine, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılan proje teklif başvuruları değerlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcisinin sunumunun ardından toplantı görüş ve önerilerin değerlendirilmesi ile devam etti.

Kurul Başkanı Vali Dr. Süleyman Elban İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerine çalışmalara katkılarından dolayı teşekkür ederek, kurul toplantısının işgücü piyasasına faydalı olması dileğinde bulunarak toplantıyı sonlandırdı.