ES GROUP, COFOT PROJESİNDE “KAZASIZ 1 MİLYON ADAM SAAT” HEDEFİNE ULAŞTI

Es Group, Ekim 2018 tarihinde başladığı Ham Petrol ve Akaryakıt Tankları Projesi’ni (COFOT) 365 personelile1 milyonsaatboyuncahiçbirkazaolmadansürdürmeyibaşararakTürkiye’deişsağlığıvegüvenliğikonusundaçokönemlibirbaşarıyaimzaattı. Es Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Erol Demirbaş, iş sağlığı ve güvenliği açısından ulaşılan “kazasız 1 milyon adam saat” çalışma başarısı hakkında açıklamalarda bulundu; “Bizim için birinci öncelik çalışma arkadaşlarımızın iş sağlığı ve güvenliğidir.

Özgürses Gazetesi
01:45 -
Abone ol
ES GROUP, COFOT PROJESİNDE “KAZASIZ 1 MİLYON ADAM SAAT” HEDEFİNE ULAŞTI

Es Group, Ekim 2018 tarihinde başladığı Ham Petrol ve Akaryakıt Tankları Projesi’ni (COFOT) 365 personelile1 milyonsaatboyuncahiçbirkazaolmadansürdürmeyibaşararakTürkiye’deişsağlığıvegüvenliğikonusundaçokönemlibirbaşarıyaimzaattı.

Es Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Erol Demirbaş, iş sağlığı ve güvenliği açısından ulaşılan “kazasız 1 milyon adam saat” çalışma başarısı hakkında açıklamalarda bulundu; “Bizim için birinci öncelik çalışma arkadaşlarımızın iş sağlığı ve güvenliğidir. İstihdam ettiğimiz insan gücünün sağlıklı ve güvenli ortamlarda çalışması için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bunun yanı sıra da OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sertifikası ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda etkin yönetim süreçlerini tüm personelimizle daha üst seviyelere getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Projede emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederek sözlerine devam eden Erol Demirbaş, “Bu başarı projeye dahil olan tüm kişiler tarafından olağanüstü ekip çalışması ve detaylara dikkat edilmeden gerçekleştirilemezdi. İş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişerek devam etmesi için her türlü önemi göstermeye devam edeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz tüm projelerde aynı başarıyı yakalamaktır.” diyerek iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişerek devam etmesinin önemini vurguladı.

Bu kilometre taşını kutlamak için proje sahasında Covid-19 tedbirleri kapsamında saha şeflerinin katılımıyla bir Güvenlik Ödülü Programı düzenlendi.