Buca’da Engellilere iş fırsatı

12 Aralık 2016
Buca’da Engellilere iş fırsatı

Buca Belediyesi,Buca Engelliler Derneği ve Konak Rotary Kulübü Derneği ile yepyeni bir işbirliğine imza atarak,engelli vatandaşları meslek sahibi yapmak için harekete geçti.  Buca Engelliler Derneği ile Konak Rotary Kulübü Derneği’nin, “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması” projesi için AB’den alınan hibe desteği ile hayat bulacak çalışma kapsamında her yıl 35 engelli vatandaş web tabanlı program eğitimi alarak meslek sahibi olacak.

Buca Belediyesi, Buca Engelliler Derneği ve Konak Rotary Kulübü Derneği işbirliği ile engellileri meslek sahibi yapmaya yönelik yepyeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buca Engelliler Derneği ve Konak Rotary Kulübü Derneği tarafından hazırlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na sunulan “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Arttırılması” projesinin hibe desteğine hak kazanmasıyla ivme kazanan proje Buca Belediyesi’nin derslik desteği ile hayat buldu.

100 Bin Euro bütçeli projenin protokol imza töreni Buca Belediyesi Başkanlığında yapıldı. Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, Konak Rotary Kulübü Derneği adına Tayfun Şenol’un ve Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina tarafından imza altına alınan işbirliği protokolü ile 35 engelli vatandaş verilecek eğitimler sonunda iş sahibi olabilecek.

Proje kapsamında,Buca Belediyesi Çamlıkule Eğitim Merkezi’nde açılacak sınıfta engelli vatandaşlara web tabanlı mesleki eğitim programları verilecek. Eğitimlerini tamamlayan vatandaşlar sertifika alarak iş hayatına atılabilecek.

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.