‘ALİAĞA KENT KİTAPLIĞI’NIN İLK DÖRT KİTABI ALİAĞA PROTOKOLÜYLE BULUŞUYOR

11 Kasım 2017
‘ALİAĞA KENT KİTAPLIĞI’NIN İLK DÖRT KİTABI ALİAĞA PROTOKOLÜYLE BULUŞUYOR

Kurulduğu 1952 yılından bu yana Aliağa tarihine ışık tutacak akademik çalışmalara ilk defa imza atan Aliağa Belediyesi, Aliağa’nın 8 bin 500 yıllık geçmişini günümüze taşıyan ‘Aliağa Kent Kitaplığı’ dizisinin ilk dört kitabını Aliağa protokolüyle buluşturuyor.

Aliağa’nın yerel tarihini, arkeolojisinden coğrafyasına, siyasi tarihinden ekonomik gelişimine kadar tüm yönleriyle aktarıldığı kitapların basımını tamamlayarak vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıtan Aliağa Belediyesi, ‘Aliağa Kent Kitaplığı’ serisinin ilk dört kitabını Aliağa protokolüyle buluşturma çalışmalarına belediye meclis üyeleriyle başladı.

Aliağa Belediye meclis üyeleri Kasım ayı olağan meclisinde bir araya geldi. Mecliste yapılan oylamaların ardından Başkan Serkan Acar, ‘Aliağa Kent Kitaplığı’ serisinin dört kitabı olan; 120 sayfalık ‘Aliağa’nın Antik Kentleri’ kitabının 2.basımı, 432 sayfalık ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar’ kitabının 2.basımı, 320 sayfalık ‘Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, 1. Cilt’i 600 sayfalık ‘İlkçağdan 21. Yüzyıla, Aliağa Tarihi’ kitabı ile dört kitabın exe-pdf formatlarının bulunduğu CD’leri meclis üyelerine dağıttı.

Kendilerine dağıtılan kitaplardan ötürü memnuniyet duyduklarını ifade eden meclis üyeleri, Aliağa Tarihini gün yüzüne çıkarttığı için Başkan Serkan Acar’a teşekkür etti. Aliağa Belediyesi, yakın bir zaman içerisinde ‘Aliağa Kent Kitaplığı’nın ilk dört kitabı tüm Aliağa protokolü ile buluşturulacak.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.