ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN AĞAPARK’A PALMİYE TAKVİYESİ

Yaz-Kış demeden yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyetlerine son sürat devam eden Aliağa Belediyesi,yaz aylarındatatilci akınına uğrayan veon binlerce kişiyi misafir eden Ağapark’a palmiye takviyesi yaptı. Mavi Bayraklı Plajıylasadece Aliağa’nın değil Ege Bölgesi’nin sayılı plaj tesisleri arasına adını yazdıran Ağapark’tayeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

Özgürses Gazetesi
09:17 -
Abone ol
ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN AĞAPARK’A PALMİYE TAKVİYESİ

Yaz-Kış demeden yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyetlerine son sürat devam eden Aliağa Belediyesi,yaz aylarındatatilci akınına uğrayan veon binlerce kişiyi misafir eden Ağapark’a palmiye takviyesi yaptı.

Mavi Bayraklı Plajıylasadece Aliağa’nın değil Ege Bölgesi’nin sayılı plaj tesisleri arasına adını yazdıran Ağapark’tayeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Aliağa Belediyesi’ninçalışmalarıyla yeşille mavinin buluştuğu bir tesise dönüşen Ağapark’a ağaçlandırma çalışmaları kapsamında boyları 6 metreyi bulan 36 adet palmiye ağacı dikildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucunda palmiye ağaçları Ağapark’ta toprakla buluştu.

İlçe genelinde başlatılan yeşil kuşak harekatını aralıksız sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, “Bir kentin yeşil alan miktarı o şehrin medeniyet ölçüsünü gösterir. Biz de daha yeşil bir Aliağa hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz. Gelecek kuşaklara daha yeşil bir Aliağa bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalarımız çerçevesinde Ağapark’a yıl içerisinde bitki ve çalı gruplarından binlerce ağacın dikimini gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra son olarak 36 adet palmiye ağacını daha dikerek Ağapark’a palmiye takviyesi yaptık” dedi.