ALİAĞA’DA, MESLEKİ HASTALIKLAR HASTANESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi temel atma töreni gerçekleştirilen Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin Çaltılıdere’deki inşaat alanında kazı çalışmaları başladı. AliağaBelediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde Aliağa’nın #Çaltılıdere Mahallesi’ne yapılacak olan 201 yataklı “Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi”nde çalışmalar başladı.

Özgürses Gazetesi
04:34 -
Abone ol
ALİAĞA’DA, MESLEKİ HASTALIKLAR HASTANESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi temel atma töreni gerçekleştirilen Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin Çaltılıdere’deki inşaat alanında kazı çalışmaları başladı.

AliağaBelediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde Aliağa’nın #Çaltılıdere Mahallesi’ne yapılacak olan 201 yataklı “Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi”nde çalışmalar başladı. Aliağa Belediyesi tarafından Üniversiteye tahsis edilen arazide kurulacak Hastane Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret sektörlerinin faaliyet gösterdiği bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak.
Hastanenin yapılacağı arazide tevzi ve hafriyat çalışmaları bugün başladı. Çalışmaları Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve #DokuzEylül Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Saip Tiryakioğlu yerinde inceledi. İnşaat hafriyat çalışmalarının başlaması nedeniyle kurban kesildi, dualar edildi.

201 YATAKLI HASTANE
Dünyayı etkisine alan Covid 19 virüs salgını nedeniyle bir süredir bekletilen çalışmalara 6 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlandı. 30 bin m2 kapalı alana sahip olacak 201 yataklı hastane, faaliyete geçtiğinde bölgede büyük bir eksikliği giderecek. #Hastane, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen standartlarda tam donanımlı acil servis ve destek ünitelerine kadar çeşitli birimlere sahip olacak.

2022’DE TAMAMLANACAK
Saha Tesviyesi ve hafriyat işlerinin ardından hastanenin inşaatı başlayacak. Hastanenin 1,5 yıllık çalışmayla 2022’nin ilk aylarında tamamlanması hedefleniyor. Hizmete girdiğinde bölgenin en modern meslek hastalıkları hastanesi olacak kuruluşun içerisinde mikro cerrahi, yanık ünitesi ve tanı merkezi yer alacak. Hastane, hastalıklara tanı konulması açısından da önemli bir merkez olacak.

BAŞKAN ACAR; “ALİAĞAMIZA HAYIRLI OLSUN”
Aliağa Belediye Başkanı #SerkanAcar, Covid-19 nedeniyle bir süredir bekleyen çalışmalara bugün itibariyle başlandığını ifade ederek, “Hastanemizin saha tevzii ve hafriyat çalışmalarına bugün başladık. Aliağamıza hayırlı olsun. Burada yapılacak olan 201 yataklı hastanemiz hem önemli bir sağlık hizmetini sunacak hem de bölgemize sağlık alanında değer katacak. Aliağamızın, bölgemizin ihtiyacı olan bir yatırımdı. Bu yatırımın Aliağa’da gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.