Kuzeyin yıldızı Dikili ışıldıyor

6 Haziran 2016
Kuzeyin yıldızı Dikili ışıldıyor

Dikili Belediyesi’nin, “Temiz Dikili, Aydınlıklar Yarınlar” sloganıyla iki yıldır kentte sürdürdüğü temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ekiplerinin kent genelinde sürdürdüğü kapsamlı çalışmalarında, Dikili-Çandarlı Karayolu çevresinde mıntıka temizliği yapıldı. Belediye personelinin hem geliş hem de gidiş yönünde yaptığı çalışmalarda yol kenarına atılan çöp ve atıklar birer birer toplanarak bertaraf edildi.

 

Dikili’den Çandarlı’ya Hizmet Köprüsü

 

20 kilometre uzunluğuyla kentin en uzun ve en önemli ulaşım yolu olan, aynı zamanda çok sayıda mahallenin de ulaşım yollarının bağlandığı yol üzerinde özellikle araçlardan gelişigüzel atılan çöp ve atıklar ile yol kenarlarındaki çöp ve yabani otları bertaraf eden ekipler, 10 personelle bölgeyi baştan sona temizledi. Dikili-Çandarlı Karayolu gerçekleştirilen hummalı temizlik çalışmalarının ardından karayoluna çıkan mahallelerin bağlantı yollarında da mıntıka temizliğine devam edilerek bölge ayrıntılı bir şekilde temizlendi. Çalışma sonunda bölgeden toplamda 5 kamyon dolusu atık ve çöp bertaraf edildi.

 

“Duyarlılık Bekliyoruz”

 

Son iki yılda olduğu gibi bu yılda da Dikili’nin daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent olması amacıyla sürdürdükleri çevre projelerine tüm hızıyla devam ettiklerini kaydeden Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “Önümüzde çok önem verdiğimiz bir yaz sezonu var. Hemşerilerimiz gibi misafirlerimizi de kentimiz de huzur ve güven içinde yaşatmak öncelikli hedefimiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de bu amaç doğrultusunda özveriyle çalışarak hemşerilerimize daha yaşanılabilir ve temiz bir kent sunma konusunda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor. Ekiplerimiz son olarak Dikili-Çandarlı Karayolu genelinde mıntıka temizliği gerçekleştirerek bölgeyi olumsuz görüntüye neden olan atıklardan arındırdı. Dikili Belediyesi olarak kentin temizliği için önemli bir görevi yerine getirirken, vatandaşlarımızdan ve kentimize konuk gelecek misafirlerimizden de temizlik konusunda gerekli duyarlılığı ve desteği bekliyoruz’ dedi.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.