EFELER DİYARI KOZAK’TA KERMES COŞKUSU

EFELER DİYARI KOZAK’TA KERMES COŞKUSU Uluslararası Bergama Kermesi’nde bu yılda gelenek bozulmadı. Efeler diyarı Kozak Yaylası’nda yöresel halk oyunları gösterileri ve Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden Hale Yamaner konseri Kozaklılara muhteşem bir coşku yaşattı.

Özgürses Gazetesi
12:56 -
EFELER DİYARI KOZAK’TA KERMES COŞKUSU

EFELER DİYARI KOZAK’TA KERMES COŞKUSU

Uluslararası Bergama Kermesi’nde bu yılda gelenek bozulmadı. Efeler diyarı Kozak Yaylası’nda yöresel halk oyunları gösterileri ve Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden Hale Yamaner konseri Kozaklılara muhteşem bir coşku yaşattı.

Bergama Kermesi’nin son günü her yıl olduğu gibi bu yılda Bergama’nın cennet köşesi Kozak Yaylası’nda kutlandı. Kozak halkının yoğun katılım gösterdiği kermes etkinliklerinde Aşağıcumaİlokulu Anan Sınıfı öğrencilerinin dans gösterileri izleyenlerden büyük alkış alırken, Bulgaristan ve Bergama Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları topluluklarının yöresel oyunları etkinlikleri renklendirdi.

EGE TÜRKÜLERİ YANKILANDI

Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden TRT İzmir sanatçısı Hale Yamaner seslendirdiği birbirinden güzel Ege türküleri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Kozak Yaylası’nın yöresel lezzetlerinin sergilendiği Kozak Kermesi’nin finalinde sanatçı Hale Yamaner’e teşekkür eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Bugün aynı zamanda 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Her yıl olduğu gibi bu yılda kermesin son gününü Kozak’ta kutluyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten bizlere miras olan kermesin hep bir günü Kozak’ta kutlandı. Bizlere bugün burada ev sahipliği yapan Kozak muhtarlarımız ve Kozak Yaylası’nın birbirinden değerli insanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.