ASEV’DEN MUHTEŞEM FİNAL

Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) bir haftadır devam eden yılsonu kültür sanat etkinlikleri muhteşem bir finalle son buldu. ASEV eğitmenlerinin sahne aldığı final gecesi muhteşem bir program ile gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
04:07 -
ASEV’DEN MUHTEŞEM FİNAL

Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) bir haftadır devam eden yılsonu kültür sanat etkinlikleri muhteşem bir finalle son buldu.

ASEV eğitmenlerinin sahne aldığı final gecesi muhteşem bir program ile gerçekleştirildi.

Katılımcılara keyifli dakikalar yaşatan programı Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt sanatseverler ile birlikte izledi.

Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen final gecesinde; gitar, keman, ritim, piyano, kaval, halk oyunları, modern danslar, bağlama, klarnet, solfej bölümlerinde eğitim veren ASEV eğitmenleri sahne aldı. ASEV öğrencileri,  eğitmenlerin seslendirdiği şarkılara muhteşem dans figürleriyle eşlik ederken,  izleyiciler de oturdukları yerden ritim tuttu.

Açıkhava Tiyatrosunu dolduran vatandaşlar tarafından alkış yağmuruna tutulan ASEV’in eğitmen ve öğrencileri; gecenin sonunda ellerindeki Türk Bayraklarıyla sahneye çıkarak, ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısını hep bir ağızdan seslendirdi. Koro halinde söylenen şarkıya Başkan Yardımcısı Özkurt da, vatandaşlarla birlikte eşlik etti. Gecenin sonunda Özkurt, ASEV eğitmenlerini başarılı çalışmalarından dolayı tek tek tebrik ederek, teşekkür çiçeği takdim etti.