ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK

ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü “Kendimi ve Çevremi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum” adlı proje kapsamında henüz tercih dönemi gelmemiş 8. Sınıfta öğrenim gören öğrencilerin velilerine “İlçemizde Ara Eleman İhtiyacı ve Meslek Liselerinin Önemi” konulu bir seminer düzenlenecek.

Özgürses Gazetesi
02:27 -
Abone ol
ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK

ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK

Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü “Kendimi ve Çevremi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum” adlı proje kapsamında henüz tercih dönemi gelmemiş 8. Sınıfta öğrenim gören öğrencilerin velilerine “İlçemizde Ara Eleman İhtiyacı ve Meslek Liselerinin Önemi” konulu bir seminer düzenlenecek.

Öğrencilerin geleceklerini etkileyecek meslek seçiminde onları doğru yönlendirebilmek amacıyla velilere, doğru meslek seçiminin öneminin anlatılacağı seminer 8 Haziran 2016 Çarşamba günü Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda düzenlenecek ve bilgilendirme seminerine Aliağa’daki sanayi kuruluşlarının temsilcileri de katılacak.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Meslek tercihleri kişilerin hayatlarında oldukça önemli bir yer tutuyor. Ülkemizde özellikle meslek seçme aşamasındaki öğrencilerin işgücü piyasası, meslek seçimi ve iş arama konularındaki bilgi eksikliği yanlış tercihlere neden olabiliyor. Öğrencilerin meslek seçme aşamasında en önemli faktörlerden biri de ebeveynleridir. Bu düşünceyle düzenleyeceğimiz bu toplantıda öğrencilerin doğru mesleğe yönlendirilmesi hususunda aileleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.