Reklam
Reklam

ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK

6 Haziran 2016
ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK
Reklam

ALTO’DA VELİLERE MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİ ANLATILACAK

Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü “Kendimi ve Çevremi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum” adlı proje kapsamında henüz tercih dönemi gelmemiş 8. Sınıfta öğrenim gören öğrencilerin velilerine “İlçemizde Ara Eleman İhtiyacı ve Meslek Liselerinin Önemi” konulu bir seminer düzenlenecek.

Öğrencilerin geleceklerini etkileyecek meslek seçiminde onları doğru yönlendirebilmek amacıyla velilere, doğru meslek seçiminin öneminin anlatılacağı seminer 8 Haziran 2016 Çarşamba günü Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda düzenlenecek ve bilgilendirme seminerine Aliağa’daki sanayi kuruluşlarının temsilcileri de katılacak.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Meslek tercihleri kişilerin hayatlarında oldukça önemli bir yer tutuyor. Ülkemizde özellikle meslek seçme aşamasındaki öğrencilerin işgücü piyasası, meslek seçimi ve iş arama konularındaki bilgi eksikliği yanlış tercihlere neden olabiliyor. Öğrencilerin meslek seçme aşamasında en önemli faktörlerden biri de ebeveynleridir. Bu düşünceyle düzenleyeceğimiz bu toplantıda öğrencilerin doğru mesleğe yönlendirilmesi hususunda aileleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.