ALİAĞA 5 YILDIZLI İFTARA HAZIRLANIYOR

Aliağa Belediyesi, Ramazan ayında toplu iftar geleneğini yaşatmak amacı ile vatandaşlara her gün sıcak yemek hizmeti verecek. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarına iftar yemeği verecek olan Aliağa Belediyesi, geleneksel hale gelen iftar yemeğini naylon çadırların içinde kurulan sofralarda vermek yerine, 5 Yıldızlı otellerin restoranlarını aratmayacak şekilde dizayn edilen masalarda sunacak.

Özgürses Gazetesi
04:43 -
ALİAĞA 5 YILDIZLI İFTARA HAZIRLANIYOR

Aliağa Belediyesi, Ramazan ayında toplu iftar geleneğini yaşatmak amacı ile vatandaşlara her gün sıcak yemek hizmeti verecek.

Ramazan ayı boyunca vatandaşlarına iftar yemeği verecek olan Aliağa Belediyesi, geleneksel hale gelen iftar yemeğini naylon çadırların içinde kurulan sofralarda vermek yerine, 5 Yıldızlı otellerin restoranlarını aratmayacak şekilde dizayn edilen masalarda sunacak. İftar yemeği plastik tabldot tepsilerde değil, porselen tabaklarda garsonlar tarafından servis edilecek. Üç ayrı noktadan yapılacak olan yemek servisi sayesinde vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kalmayacak.

Aliağalılar, bin 500 kişilik Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri Düğün Salonu’nda verilecek olan yemek için iftara dakikalar kala salondaki yerlerini alabilecek.  Vatandaşlar, iftarlarını on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın manevi atmosferine uygun bir ortamda yapacak. İftar öncesinde Aliağa İlçe Müftülüğünün görevlendireceği İmam-Hatipler, Aliağalılar için dini sohbetler gerçekleştirecek.

Ramazanın ilk iftar menüsünde; mercimek çorba, ramazan kavurması, pirinç pilavı, kemalpaşa tatlısı ve salata bulunuyor. Vatandaşlar, hijyenik ortamda hazırlanan yemekleri ney müziği eşliğinde afiyetle yiyebilecek