DUBAİ’DE BERGAMA RÜZGARI

  2015 yılının ilk dört ayında Almanya, Hollanda ve Rusya’daki turizm fuarlarına katılarak UNESCO Dünya Mirası Bergama’nın Avrupalılar ile buluşmasını sağlayan Bergama Belediyesi, bu kez Orta Doğu’ya adım attı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli turizm ve finans merkezi olan Dubai’deki ATM Turizm Fuarı başladı.

Özgürses Gazetesi
04:43 -
DUBAİ’DE BERGAMA RÜZGARI

 

2015 yılının ilk dört ayında Almanya, Hollanda ve Rusya’daki turizm fuarlarına katılarak UNESCO Dünya Mirası Bergama’nın Avrupalılar ile buluşmasını sağlayan Bergama Belediyesi, bu kez Orta Doğu’ya adım attı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli turizm ve finans merkezi olan Dubai’deki ATM Turizm Fuarı başladı.

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) desteğiyle fuardaki yerini alan Bergama Belediyesi, ilçenin tarihi mirasına vurgu yapılan standıyla daha ilk günden yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Bergama’yı temsilen fuara katılan Bergama Belediyesi UNESCO Dünya Mirası Alan Yönetimi Birimi’nde görevli filolog Nesrin Ermiş ve Basın Bürosu Personeli Raif Metin, standı ziyaret eden turizm profesyonellerine Bergama’nın UNESCO tarafından da Dünya Mirası olarak tescil edilen evrensel değerlerini anlattı.

Bergama Belediyesi’nin ATM Dubai Turizm Fuarı’ndaki ziyaretçileri arasında Türkiye’nin Dubai Başkonsolosu Erdem Ozan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nermin Kırım, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ali Temurci ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşleri Genel Müdür Yardımcısı Zehra Gamgam da vardı.

Bergama; Osmanlı Arastası, Kapalı Çarşı, Ulu Cami, Hacı Hekim Hamamı, Küplü Hamam ve Osmanlı döneminin izlerini taşıyan diğer yapılarıyla bölge insanı için yeni cazibe merkezi olmayı hedefliyor.

Sınırları içinde dünyanın en büyük ticaret limanını barındıran ve Orta Doğu’nun en büyük finans merkezi olan Dubai’deki fuara, Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa ve Amerika’dan da turizm profesyonellerinin katılıyor. Dört gün sürecek fuar son iki gününde kapılarını vatandaşlara açıyor.

Bergama Belediyesi’nin ATM Dubai Turizm Fuarı’na katılmasını yeni bir başlangıç olarak niteleyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Hedefimiz UNESCO Dünya Mirası ilçemizi Orta Doğu’daki turizm profesyonelleri ve vatandaşlar için bir cazibe merkezi haline getirmek. Özellikle Osmanlı Arastası, Kapalı Çarşı, Ulu Cami gibi değerlerimizin bölge insanının dikkatini çekeceğini düşünüyorum.Bergama bir dünya kenti. Ne kadar çok insana ulaşırsak bunun ilçemizdeki turizm sektörünün gelişmesi konusunda o kadar verimli olacağına inanıyorum” dedi.