LAZERLE UÇUK VE AFTLARINIZDAN KURTULUN

2 Şubat 2015
LAZERLE UÇUK VE AFTLARINIZDAN KURTULUN

Birçok alanda hayatı kolaylaştıran lazer teknolojisi, ağız içine kadar girdi. Özellikle diş hekimi koltuğuna oturmaktan korkanlar için büyük önem taşıyan lazer tedavisi, kansız ve acısız tedavinin yolunu açıyor. 

Ağız içerisinde yapılan tedavilerde de kullanılmaya başlanan lazer tedavisi, özellikle diş hekiminden korkanlar için kansız ve acısız bir cerrahi müdahale şansı veriyor. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.B.D Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Köseoğlu, bazı kişilerde sık sık uçuk çıktığını söyleyerek, “Lazerle uçuk tedavisi olan kişilerin o bölgelerinde bir daha uçuk çıkmadığı kanıtlandı” dedi. 

UÇUK VE AFTLAR İÇİN BİREBİR 

Bazı kişilerin ağzında çok sık olarak aft ve dudaklarında da uçuk çıktığını belirten Yrd. Doç. Dr. Serhat Köseoğlu, “Aftlar yoğun ağrılara neden olur, hastanın günlük yaşantısını etkiler. Aynı şekilde uçuklar da öyle. Özellikle de bir kez çıktığı yerden sürekli çıkar ve kişiyi rahatsız eder. Bu tür hastalara da lazer uygulaması yaparak hastanın ağrısın azalttığımız gibi, yapılan çalışmalar bir daha aynı bölgede aft ya da uçuk çıkmadığını gösterdi” şekline konuştu. 

ANESTEZİ YAPILMIYOR 

İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.B.D Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Köseoğlu, lazer kullanılan işlemlerde kanama olmadığını söyleyerek, “Özellikle yumuşak dokuda yapılan işlemlerde, lokal anesteziye gerek kalmadan işlemler gerçekleştiriliyor. İğne korkusu yaşayan hastalar için birebir” diye konuştu. Ağız içerisinde yapılan dolgu ve protez gibi işlemlerde kesici aletler kullanıldığına dikkat çeken Köseoğlu, “aletlerin yaydığı titreşim birçok hastanın korkmasına neden oluyor. Lazerle dişi dokunmadan keseriz. Hasta ne olduğunu anlamaz” dedi. 

BİR AY BEKLEMEYE GEREK YOK 

Özellikle protez diş yapılan hastalarda, protez öncesi ağız içerisinde cerrahi işlemler yapıldığını bu işlemlerin iyileşmesi için en az 1 ay beklendiğini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Köseoğlu, “Bu işlemleri lazerle yaparsak hasta hiç beklemiyor aynı anda işlemleri tamamlanıyor. Geçici protez kullanıldığında da durum aynıydı, sıkıntı yaşanıyordu ancak bunu lazer yöntemiyle aşıyoruz” diye konuştu. 

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.