ALİAĞALILARDAN ‘SÜMERCE’YE TAM NOT

Yeşilçam’ın sevilen oyuncusu Sümer Tilmaç,  hem yönettiği hem de rol aldığı ‘Sümerce’ isimli tek perdeli komedi oyunu ile Aliağalı sanatseverlerin karşısına çıktı. Aliağa Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında,  Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenen oyunda; Ahmet Çevik, Fulden Akyürek, Ender Gülçiçek, Selin Bayraktar gibi sahnelerin ve televizyonların sevilen tecrübeli oyuncuları sahne aldı.

Özgürses Gazetesi
10:17 -
ALİAĞALILARDAN ‘SÜMERCE’YE TAM NOT

Yeşilçam’ın sevilen oyuncusu Sümer Tilmaç,  hem yönettiği hem de rol aldığı ‘Sümerce’ isimli tek perdeli komedi oyunu ile Aliağalı sanatseverlerin karşısına çıktı. Aliağa Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında,  Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenen oyunda; Ahmet Çevik, Fulden Akyürek, Ender Gülçiçek, Selin Bayraktar gibi sahnelerin ve televizyonların sevilen tecrübeli oyuncuları sahne aldı. Salonu dolduran tiyatro severlerin her anını kahkaha ile takip ettiği ‘Sümerce’ adlı oyunu Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt’ta izledi.

EVLİLİK PROĞRAMLARINA GÖNDERME

Evlilik programlarına mizahi bir dille gönderme yapan ve seyirciye sahneden ayna tutan oyunda;  izleyiciler eğlenceli dakikalar yaşarken, usta oyuncuların performansı katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Özellikle oyun içerisinde çeşitli diyaloglar ile seyircinin oyuna katılımını sağlayan usta oyuncu Sümer Tilmaç, oyunculuk tecrübesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Oyun sonunda sahneye çıkan Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, oyuncuları tek tek tebrik ederek, Sümer Tilmaç ve ekibine çiçek takdim etti.

OYUNCU SÜMER TİLMAÇ: ALİAĞALILAR İÇİN KAÇIRILMAZ BİR FIRSAT

Aliağalıların tiyatroya, sanata olan ilgisinin taktire şayan olduğunu ifade eden Sümer Tilmaç,  emekçi insanların yaşadığı Aliağa’da sahne almaktan ötürü duyduğu memnuniyeti belirterek, şöyle dedi: “Aliağa genelde memur ve işçi kesiminden oluşuyor. Burada yaşayanların bir takım faaliyetlerde bulunması ve eğlenmesi gerekiyor. Bu tür sanatsal faaliyetlerin Aliağalılar için kaçırılmaz bir fırsat olduğunu düşünüyorum”

“SEYİRCİ OYUNA KATILDIĞI ZAMAN OYUN DAHA KEYİFLİ OLUYOR”

İzleyenlerden yoğun alkış alan ‘Sümerce’ adlı oyunun başarısının altında yatan sırrı açıklayan Tilmaç, “Seyircinin her an oyuna katılımını sağlamaktan yanayım. Seyirci oyuna katıldığı zaman oyun daha keyifli oluyor. Bizde bunu başaran bir ekibiz. Televizyonda seyrettiğimiz oyunların hepsi provalıdır, kurmacadır fakat bizim sahnede yaptığımız tamamen doğaçlamadır. Ben bu şekilde seyircinin oyuna katılımından yanayım” diye konuştu

AHMET ÇEVİK: SEYİRCİ NE KADAR ÇOK EĞLENİYORSA BİZDE O KADAR ÇOK EĞLENİYORUZ

Aliağa’nın sanata ve sanatçıya değer veren bir kent olduğunu dile getiren sevilen oyuncu Ahmet Çevik de, “Bugünkü oyunda Aliağalıların eğlendiğini reaksiyonlarında anlayabiliyoruz. Bizde seyirci ile beraber gülüyoruz, seyirci de bunu alkışlarla karşılıyor. Bu anlamda iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.