EGİAD’DAN Teröre Kınama

İstanbul Ortaköy’de gece kulübüne yönelik düzenlenen saldırıya Ege Genç İşadamları Derneği’nden kınama mesajı geldi. EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, 2016’yı terör olayları ile geçiren ve 2017’den umut besleyen insanları yeni yılın ilk dakikalarında vuran terör olayını şiddetle kınadıklarını belirterek mesajını şu şekilde sürdürdü: “İnsanların yeni yılı kutlamak istediği bir mekânda yapılan bu katliam hiçbir inanca sığmamaktadır.

Özgürses Gazetesi
11:27 -
Abone ol
EGİAD’DAN Teröre Kınama

İstanbul Ortaköy’de gece kulübüne yönelik düzenlenen saldırıya Ege Genç İşadamları Derneği’nden kınama mesajı geldi. EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, 2016’yı terör olayları ile geçiren ve 2017’den umut besleyen insanları yeni yılın ilk dakikalarında vuran terör olayını şiddetle kınadıklarını belirterek mesajını şu şekilde sürdürdü: “İnsanların yeni yılı kutlamak istediği bir mekânda yapılan bu katliam hiçbir inanca sığmamaktadır. İster Türk ister yabancı olsun bu insanlığa yapılmış bir saldırıdır. Terörün dili, dini, ırkı, mezhebi, gerekçesi ve mazereti olamaz. Camide, maçta, eğlencede her yerdesinsice saldırabilen bu hain terör örgütleri tüm insanlık için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle, teröre karşı uluslararası ortak tavır ve mücadele şarttır. İster bireysel isterse örgütlü bir terör eylemi olsun insan yaşamına ve hayat tarzlarına yönelik her türlü saldırıyışiddetle lanetliyoruz.

Masum insanlara yönelik bu saldırı bir kez daha tüm dünyanın ortak hareket etmesi gerektiğini göstermiştir. Terör din ve milliyet ayrımı gözetmiyor. Gün birlik olma günüdür. Sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın, tüm inançların teröre karşı ortak hareket etme zamanıdır. Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehit emniyet görevlimize Allah’tan rahmetyaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.Ülkemizi ziyaret amacıyla gelen yabancı misafirlerimizden hayatlarını kaybedenler için acımız büyüktür. Türkiye’yi bir kaosve güvensizlik ortamına sürüklemekisteyenler başarılı olamayacaktır. Bu hain saldırının içerideki ve dışarıdaki azmettiricileri ortaya çıkarılmalıdır.”